Pobiegnijmy po zdrowie dla Angeliki Saganowskiej. Każdy może się przyłączyć!

i

Autor: Nadesłane

pomoc

Pobiegnijmy po zdrowie dla Angeliki Saganowskiej. Każdy może się przyłączyć!

2024-04-25 14:48

W jednej chwili jej życie zmieniło się na zawsze. Anglika Saganowska kilka lat temu doznała niedotlenienia mózgu, przez co jest niepełnosprawna. Pod Bydgoszczą szykuje się bieg charytatywny, podczas którego będzie można pomóc i dorzucić się do drogiej i nieustającej rehabilitacji. Oprócz biegu głównego będą też inne atrakcje. To akcja pod patronatem Radia Eska.

  • Gminno-Ludowy Klub Sportowy Dobrcz-Wudzyn i przyjaciele organizują na IV Charytatywny bieg po zdrowie dla Angeliki Saganowskiej.
  • Wszystkie pieniądze z zapisów, licytacji oraz loterii zostaną przekazane na rehabilitację Angeliki.
  • Bieg będzie połączony z Gminnym Dniem Dziecka, organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Dobrczu, więc na wszystkich będzie czekało mnóstwo atrakcji.

Angelika ma 26 lat. Mieszka w gminie Dobrcz. Kocha sport i grę na gitarze. Od lat każdego dnia podejmuje ogromny wysiłek, aby powoli odzyskać wszystko, co straciła w jednym momencie.

26-latka z Dobrcza walczy o to, by odzyskać to, co nagle zabrała jej choroba

- Już prawie siedem lat walczymy o jej zdrowie. Zaczęło się w chwili, w której dostała nagłego zatoru płucnego. Doszło wtedy do zatrzymania akcji serca, lekarze reanimowali ją w domu, potem jeszcze w śmigłowcu ratunkowym. Niestety, doszło do niedotlenienia mózgu, Angelika zapadła w śpiączkę. Wybudziła się, ale odtąd wszystko się zmieniło. Doznała paraliżu czterokończynowego. Żeby choć w minimalnym stopniu wróciła do nas, potrzebna jest codzienna rehabilitacja m.in. z neurologopedą i fizjoterapeutą - mówi Ewelina Leśniewska, organizatorka biegu. Pieniądze na rehabilitację Angeliki potrzebne są cały czas. - Koszty są ogromne, dlatego oprócz tego, że co roku organizujemy bieg, przeprowadzamy też licytacje na Facebooku, każda złotówka to wsparcie dla rodziny - dodaje.

W Borównie można wziąć udział w biegu charytatywnym

Impreza charytatywna odbędzie się 25 maja o godz. 11 na plaży Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Borównie. Zaplanowano dwa biegi:

  1. Bieg Główny na dystansie 5 km (bez elektronicznego pomiaru czasu). Zapisywać się można poprzez e-formularz. Opłata minimalna: 30 zł.
  2. Bieg Dla Mam z Dziećmi na dystansie 100 m. Zapisy mailowe: zapisy [email protected]. Opłata: 10 zł od uczestnika. Mamy zostaną obdarowane kwiatami, a dzieci dostaną medale.

Będzie strefa wytchnieniowa dla mam

Trasy biegu będą malownicze, powiodą nad jeziorem, przez las. Dodatkową atrakcją będzie strefa wytchnieniowa dla mam. W czasie, gdy  dzieci będą bawiły się pod opieką animatorek, mamy skorzystają z masaży i konsultacji ze specjalistami: fizjoterapeutami, diabetologiem, lekarzem. Z pewnością będzie też można posmakować przysmaków: kiełbasek, grochówki, domowych ciast.

Szczegóły można znaleźć na facebookowej stronie wydarzenia.

Wiosenny spacer po bydgoskim Ogrodzie Botanicznym UKW