Pierwsze szkoły w Bydgoszczy wracają do lekcji online!

2021-09-07 11:55

Pierwsze szkoły w Bydgoszczy przechodzą na nauczanie hybrydowe. To w związku z koronawirusem. Zakażenie wykryto też w placówkach w regionie.

Od początku roku szkolnego w bydgoskich szkołach wykryto pierwsza zakażenia koronawirusem.

Chodzi o dwie placówki - Szkołę Podstawową nr 60 (zakażony uczeń) na Glinkach i Międzynarodową Szkołę Sokrates (dwóch zakażonych uczniów, którzy pojawili się na rozpoczęciu roku szkolnego). W obu bydgoskich szkołach normalne lekcje wrócą w przyszłym tygodniu. 

Zakażenie wykryto też w szkole w regionie – chodzi o podstawówkę w Januszkowie (zakażona uczennica). We wszystkich tych placówkach część uczniów przeszła na nauczanie zdalne, pozostali uczniowie przychodzą na lekcje do szkoły.

Wcześniej do nauczania online wróciły dwie szkoły w Grudziądzu - podstawówki nr 21 i nr 3. Powodem jest zakażenie u nauczyciela, który uczy w obu tych placówkach. Od początku roku szkolnego zdążył przeprowadzić lekcje w ośmiu klasach. Zdalne nauczanie w tych klasach potrwają do 13 września.​

Rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. To 406 nowych i potwierdzonych przypadków z województw: mazowieckiego (54), lubelskiego (41), dolnośląskiego (34), pomorskiego (31), łódzkiego (29), małopolskiego (26), podkarpackiego (26), śląskiego (25), podlaskiego (24), warmińsko-mazurskiego (24), zachodniopomorskiego (22), wielkopolskiego (19), kujawsko-pomorskiego (13), lubuskiego (13), świętokrzyskiego (9), opolskiego (6).

Z powodu Covid-19 zmarła 1 osoba, a z powodu współistnienia Covid-19 z innymi schorzeniami zmarło 12 osób.

Do tej pory w Polsce zakaziło się 2 891 071 osób, zmarły 75 392 osoby.

Zlot zabytkowych autobusów w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE