Papierosy z przemytu w rękach Krajowej Administracji Skarbowej

2020-04-25 11:26
papierosy z przemytu
Autor: KAS, Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy

Funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli 11 tysięcy papierosów. Kierowca z nielegalnym towarem wpadł w okolicach miejscowości Czerniewice.

Mundurowi koncentrowali się przede wszystkim na zapobieganiu bezprawnemu wywozowi z kraju leków, środków ochrony indywidualnej i sprzętu medycznego.

- Jednak to nie środki medyczne znaleźli funkcjonariusze KAS w jednym z zatrzymanych do kontroli samochodów. Kierowca Chryslera przewoził bowiem w bagażniku 220 tys. sztuk papierosów bez wymaganych znaków akcyzy. Paczki papierosów, oznaczone białoruskimi banderolami, musiały zostać przemycone zza wschodniej granicy- informuje Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

To w sumie 11 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu. Funkcjonariusze KAS skonfiskowali nielegalne wyroby tytoniowe i przekazali je do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu.

Teraz kierowcy grozi wysoka kara grzywny. Gdyby zatrzymany Ormianin upłynnił towar na czarnym rynku, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków przekroczyłyby kwotę 250 tys. złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE