Oszuści grasują w Bydgoszczy. Próbowali wyłudzić pieniądze metodą na „policjanta”

2020-05-13 18:34
oszustwo na policjanta
Autor: sabinevanerp/CC0/pixabay.com

Takich prób wyłudzeń może być więcej. Policja prosi o ostrożność i przypomina, że nigdy nie prosi o pieniądze.

Tym razem przestępca zadzwonił do 66-letniej bydgoszczanki, mieszkanki Fordonu (12.05).

Podał się za policjanta i powiedział, że pieniądze, które kobieta trzyma w banku, są zagrożone i że powinna je natychmiast wypłacić i przekazać funkcjonariuszowi.

- Wystraszona kobieta pobrała z banku 30 tysięcy złotych, ale w porę zorientowała się, że to oszustwo i nie przekazała gotówki. Warto być ostrożnym, bo takich prób wyłudzeń może być więcej – powiedział nam Przemysław Słomski, rzecznik bydgoskiej policji.

Funkcjonariusze ostrzegają i przypominają, że nigdy nie dzwonią i nie proszą o pieniądze. Zwracają się także z apelem do młodych, aby o tego typu oszustwach informowali rodziców i dziadków.

Seniorzy są bardzo ufni i czasami zdarza się, że nawet po tego typu przykrym doświadczeniu ponownie stają się ofiarą przestępstwa.

W ten sposób 75 -letnia bydgoszczanka dwukrotnie straciła oszczędności.

W marcu br. dała oszustom ponad 57 tysięcy. W ubiegłym tygodniu przestępcy ponownie zadzwonili do poszkodowanej kobiety. Tym razem pod pretekstem odzyskania wcześniej utraconych pieniędzy.

Kazali wypłacić jej kolejną kwotę. Niestety seniorka znów dała się oszukać.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE