Ostatnia szansa, by zgłosić pomysły do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do wydania grube miliony

2020-07-10 20:22 Dawid Olszewski
Bydgoszcz
Autor: Dawid Olszewski

Już tylko do 15 lipca można zgłaszać pomysły do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do wydania jest 16 mln zł.

Na początek mieszkańcy zgłaszają swoje propozycje. Można je składać elektronicznie.

Kolejnym etapem będzie sprawdzenie zgłoszonych projektów pod względem formalnym i merytorycznym, m.in. czy projekt jest zgodny z zasadami określonymi w zarządzeniu, czy nie narusza obowiązujących przepisów prawa, techniczne lub technologiczne możliwości jego realizacji oraz czy koszt nie przekracza limitu pieniędzy przeznaczonych na daną kategorię projektu

- informuje ratusz.

Mieszkańcy będą mogli ocenić wcześniej zgłoszone propozycje. Urzędnicy będą czekali na opinie do 10 października. Głosowanie zaplanowano na listopad i wówczas bydgoszczanie zdecydują, które projekty zostaną zrealizowane w 2021 roku.

Każdy może zgłosić:

  •  3 projekty osiedlowe - pula to 12 mln zł. Podział środków na konkretne osiedla znajduje się TUTAJ
  •  3 projekty ponadosiedlowe - to zadania, których wartość może wynieść nawet 1,5 mln zł. Łącznie na realizację projektów ponadosiedlowych przeznaczamy ponad 3 mln zł.
  •  3 małe projekty społeczne - to projekty nie inwestycyjne, gdzie wartość jednego projektu nie może przekroczyć 38.600 zł. Mogą to być projekty na przykład dla dzieci, młodzieży czy seniorów. Może to być animacja, aktywizacja społeczna, edukacja, ekologia czy sport.

Projekty mogą składać osoby zameldowane w Bydgoszczy. Każda osoba, która najpóźniej w dniu złożenia wniosku skończyła 16 lat. W przypadku zgłaszania projektu przez osobę, która ma mniej niż 16 lat, należy dołączyć także zgodę opiekuna prawnego.

Propozycje można składać TUTAJ

Kończy się budowa buspasów w Bydgoszczy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.