Inwestycje

Nowe mosty nad Brdą obciążone do granic. Pora przygotować się na ich otwarcie [ZDJĘCIA]

2023-09-29 7:44

W piątek odbyły się próby obciążeniowe na nowym moście tramwajowym i drogowym na Brdzie. Teraz wykonawca będzie starał się o wymagane pozwolenia i przygotowywał się do ich otwarcia.

Na nowe mosty nad Brdą czekamy bardzo długo. Inwestycja wreszcie zaczyna nabierać kształtów.

  • Trwają prace przy budowie mostu drogowego i tramwajowego nad Brdą.
  • Jest już dojazd do obiektów, 22 września rozpoczęły się próby obciążeniowe.
  • Po ich pozytywnym zakończeniu będzie można się starać o wymagane pozwolenia i przygotować do uruchomienia obu obiektów.

- Na całej długości mostu tramwajowego ułożone mamy torowisko i zamontowane słupy trakcyjne - informuje Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy. - W ostatnim tygodniu wykonane zostały najazdy na most drogowy i tramwajowy od strony ul. Fordońskiej i Kazimierza Wielkiego.Na całej długości obiektu montowana była sieć trakcyjna. Pierwsze tramwaje mają przejechać po nowym moście jeszcze w tym roku. Na moście drogowym są chodniki, odpływy wody i krawężniki. Ułożona została nawierzchnia na jezdni. Kontynuowane były też prace na dojazdach do obiektu od strony południowej. Obecnie trwa zabezpieczenia chodników żywicą i montaż balustrad. Na południowej jezdni ul. Fordońskiej prowadzone są dalsze roboty kanalizacyjne - dodaje.

Ile kosztują nowe mosty w Bydgoszczy i torowiska w rejonie ulic Toruńskiej, Perłowej i Fordońskiej

Inwestycja kosztuje ponad 153 mln zł. Ponad 50 mln zł to środki unijne. Powstają między innymi dwa mosty (drogowy i tramwajowy) oraz modernizowane są torowiska w rejonie ulic Toruńskiej, Perłowej i Fordońskiej. Zakończenie wszystkich prac wykonawca, firma Trakcja SA planuje w I połowie przyszłego roku.

II Marsz Równości w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE