Labi

i

Autor: mat. straży miejskiej, Dawid Piątkowski

wokół nas

Nowa „funkcjonariuszka” bydgoskiej straży miejskiej. Labi zastąpi suczkę, która odchodzi z służby

2023-12-27 14:56

Szczeniak rasy Labrador Retriever dołącza do ekipy bydgoskiej straży miejskiej. Suczka Labi niebawem wyrośnie na psa służbowego i zastąpi Mellę, która „odchodzi z służby” i otrzyma nowy dom. Szczegóły poniżej.

Jak informuje bydgoska straż miejska - od poniedziałku 27 listopada br. zwiększył się stan etatowy Referatu Profilaktyki, prowadzącego m.in. zajęcia w bydgoskich szkołach. Do szeregów bydgoskich strażników dołącza piesek rasy Labrador Retriever.

-Ta mała kuleczka, która wabi się Labi już niedługo wyrośnie na pięknego i przyjaznego psa służbowego, dzięki któremu zajęcia prowadzone dla dzieci będą ciekawsze i bardziej praktyczne – informuje straż miejska w Bydgoszczy.

Zanim jednak to nastąpi, nowa „funkcjonariuszka” będzie musiała przejść szereg szkoleń i treningów. Dzięki temu będzie mogła w przyszłości wykorzystać swój cały potencjał.

- Będzie musiała sprostać sporym oczekiwaniom dzieci, ale także dorosłych, którzy przyzwyczaili się do obecności psa służbowego na licznych festynach i imprezach osiedlowych, szkolnych oraz okolicznościowych – informuje straż.

Labi zastąpi dotychczasowego psa profilaktyka – suczkę Mellę, która przez dwa lata wraz ze swoją przewodniczką dzielnie pełniła służbę w bydgoskiej straży miejskiej. Teraz czeka ją wcześniejsza „emerytura”.

- Ze względów rodzinnych nasza koleżanka zdecydowała się opuścić szeregi bydgoskiej Straży. Przez ten czas zżyła się ze swoją podopieczną do tego stopnia, że o rozdzieleniu tej pary nie mogło być mowy. W związku z tym Mella zakończyła służbę i wraz z opiekunką przeszła do „cywila” – dodają strażnicy.

UEFA Futsal Champions League