parking

i

Autor: pixabay Zdjęcie poglądowe

Nielegalny parking przy cmentarzu! Pobierano niemałe opłaty. Pomysłodawcom grożą konsekwencje

2022-11-10 10:34

Zbulwersowani mieszkańcy, zaniepokojeni drogowcy – w Bydgoszczy trwa wyjaśnianie zdarzenia, które miało miejsce 1 listopada na parkingu przy ul. Zaświat niedaleko cmentarza. Wzdłuż pasa drogowego rozstawiono baner parkingowy, przy którym pobierano od kierowców niemałe opłaty za pozostawienie pojazdów – jak się okazuje – prawdopodobnie nielegalnie. Jak informują drogowcy – pomysłodawcom nielegalnego parkingu grożą konsekwencje.

Jak poinformował w czwartek, 10 listopada Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy – 1 listopada, podczas uroczystości Wszystkich Świętych w pasie drogowym ulicy Zaświat, w niedalekiej odległości od cmentarza, rozstawiony został baner informujący kierowców o płatnym parkingu.

- Organizator tego procederu pobierał opłaty od kierowców zmierzających na cmentarz - 15 zł za godzinę parkowania – informuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP w Bydgoszczy.

Informacje o tym procederze przekazali drogowcom zbulwersowani mieszkańcy, którzy rzekomo dali się nabrać i zaparowali pojazd w tym miejscu. Obecnie trwa wyjaśnianie sprawy.

- Wysłaliśmy pismo do organizatorów dzikiego parkingu o wyjaśnienie przedmiotowej sprawy i przedstawienie wymaganych dokumentów – podaje Tomasz Okoński. - Zwróciliśmy się też do PKP, których teren przylega do naszego pasa drogowego, w celu sprawdzenia ewentualnych niejasności w przedmiotowej sprawie.

Jeśli okaże się, że parkowanie faktycznie było nielegalne – pomysłodawcom grożą niemałe konsekwencje. Jak zaznacza ZDMiKP - wobec organizatorów wszczęte zostanie bowiem postępowanie administracyjne, za zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia zarządcy drogi. Kwestiami nielegalnego pobierania opłat, mogą natomiast zająć się już inne organy.

Ł.SCHREIBER: ZROBILIŚMY KROK W STRONĘ POROZUMIENIA Z BRUKSELĄ

- Warto nadmienić. że z uwagi na duży brak miejsc parkingowych, nigdy nie wydajemy zgody na prywatne prowadzenie parkingów na osiedlach a szczególnie w dniu Wszystkich Świętych – dodaje rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy.

Drogowcy przypominają, że jakakolwiek działania w pasie drogowym wymagają zawsze zezwolenia Zarządcy drogi czyli ZDMiKP. Dotyczy to osób zajmujących się nie tylko handlem przy ulicy lub chodniku ale też w sytuacji rozstawienia reklam czy rozkopami prowadzonymi w ramach konkretnych inwestycji. W takiej sytuacji należy wystąpić do ZDMiKP z wnioskiem o wydanie zezwolenie na zajęcie pasa drogowego.