Nielegalny parking przy cmentarzu! Pobierano niemałe opłaty. Pomysłodawcom grożą konsekwencje

2022-11-10 10:34
parking
Autor: pixabay Zdjęcie poglądowe

Zbulwersowani mieszkańcy, zaniepokojeni drogowcy – w Bydgoszczy trwa wyjaśnianie zdarzenia, które miało miejsce 1 listopada na parkingu przy ul. Zaświat niedaleko cmentarza. Wzdłuż pasa drogowego rozstawiono baner parkingowy, przy którym pobierano od kierowców niemałe opłaty za pozostawienie pojazdów – jak się okazuje – prawdopodobnie nielegalnie. Jak informują drogowcy – pomysłodawcom nielegalnego parkingu grożą konsekwencje.

Jak poinformował w czwartek, 10 listopada Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy – 1 listopada, podczas uroczystości Wszystkich Świętych w pasie drogowym ulicy Zaświat, w niedalekiej odległości od cmentarza, rozstawiony został baner informujący kierowców o płatnym parkingu.

- Organizator tego procederu pobierał opłaty od kierowców zmierzających na cmentarz - 15 zł za godzinę parkowania – informuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP w Bydgoszczy.

Informacje o tym procederze przekazali drogowcom zbulwersowani mieszkańcy, którzy rzekomo dali się nabrać i zaparowali pojazd w tym miejscu. Obecnie trwa wyjaśnianie sprawy.

- Wysłaliśmy pismo do organizatorów dzikiego parkingu o wyjaśnienie przedmiotowej sprawy i przedstawienie wymaganych dokumentów – podaje Tomasz Okoński. - Zwróciliśmy się też do PKP, których teren przylega do naszego pasa drogowego, w celu sprawdzenia ewentualnych niejasności w przedmiotowej sprawie.

Jeśli okaże się, że parkowanie faktycznie było nielegalne – pomysłodawcom grożą niemałe konsekwencje. Jak zaznacza ZDMiKP - wobec organizatorów wszczęte zostanie bowiem postępowanie administracyjne, za zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia zarządcy drogi. Kwestiami nielegalnego pobierania opłat, mogą natomiast zająć się już inne organy.

Ł.SCHREIBER: ZROBILIŚMY KROK W STRONĘ POROZUMIENIA Z BRUKSELĄ

- Warto nadmienić. że z uwagi na duży brak miejsc parkingowych, nigdy nie wydajemy zgody na prywatne prowadzenie parkingów na osiedlach a szczególnie w dniu Wszystkich Świętych – dodaje rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy.

Drogowcy przypominają, że jakakolwiek działania w pasie drogowym wymagają zawsze zezwolenia Zarządcy drogi czyli ZDMiKP. Dotyczy to osób zajmujących się nie tylko handlem przy ulicy lub chodniku ale też w sytuacji rozstawienia reklam czy rozkopami prowadzonymi w ramach konkretnych inwestycji. W takiej sytuacji należy wystąpić do ZDMiKP z wnioskiem o wydanie zezwolenie na zajęcie pasa drogowego.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE