Nielegalne wyroby tytoniowe w rękach kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej

2020-12-11 12:58
nielegane wyroby tytoniowe w kujawsko-pomorskiem
Autor: Kujawsko-pomorska KAS

Zabezpieczono je m.in. na targowisku w bydgoskim Fordonie. Wpadli mężczyźni, którzy już są dobrze znani funkcjonariuszom z tego typu działalności. Może im grozić nawet do lat 3 pozbawienia wolności.

Jeden z mężczyzn wpadł w czasie kontroli KAS na targowisku w Fordonie. Już wcześniej był znany funkcjonariuszom z nielegalnego handlu wyrobami tytoniowymi.

Mężczyzna miał przy sobie wypchane torby.

- Oczywistą w tej sytuacji była decyzja o skontrolowaniu podejrzanego bagażu. Przypuszczenia mundurowych z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego okazały się słuszne. W torbach znajdowało się bowiem 5 tys. sztuk papierosów różnych marek bez wymaganych znaków akcyzy. Gdyby mężczyźnie udało się sprzedać nielegalne wyroby, Skarb Państwa mógłby stracić blisko 6 tys. zł – informuje Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

Kolejny przemytnik wpadł z kontrabandą na drodze nr 254 w okolicach Mogilna.

Funkcjonariusze KAS zatrzymali do kontroli Opla Zafirę, którym kierował obywatel Armenii. On też już wcześniej był karany za paserstwo akcyzowe.

W samochodzie znaleziono 2 tys. sztuk papierosów różnych marek i 2 kg tytoniu bez wymaganych znaków akcyzy.

- Z uwagi na bogatą, przemytniczą przeszłość mężczyzny, funkcjonariusze KAS podjęli decyzję o przeszukaniu jego mieszkania. Trop okazał się słuszny, ponieważ w trakcie rewizji ujawniono kolejne 4 kg tytoniu i prawie 4,2 tys. szt. papierosów bez banderol. Uszczuplenia Skarbu Państwa powstałe w wyniku przestępczej działalności akcyzowego recydywisty, mogły wynieść tym razem ponad 13 tys. zł – dodaje Bartosz Stróżyński.

Teraz mężczyznom grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obydwie kary łącznie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Przejazd Motomikołajów w Bydgoszczy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE