Niechcianych roślin nie trzeba wyrzucać na śmietnik. Co z nimi zrobić?

2022-12-28 13:38
Rośliny
Autor: milivigerova/CC0/pixabay.com

Co zrobić z roślinami, które zawadzają w domu? Zdrowe kwiaty można przynieść do Ogrodu Botanicznego IHAR w Bydgoszczy. Tutaj na pewno znajdzie się dla nich miejsce.

Są za duże na nasze cztery ściany albo po prostu przestają się nam podobać. Ogrodnicy z Bydgoszczy apelują, by nie wyrzucać zdrowych roślin na śmietnik. Można je podarować. Na takie okazy czeka Ogród Botaniczny IHAR w Bydgoszczy.

W Bydgoszczy niektórzy nie wiedzą, gdzie podarować roślinę. Ostatnio spotkałem panią, która wyrzuciła cztery cytryny na śmietnik, bo nie wiedziała, co zrobić. Jeśli ktoś ma jakąś roślinę, czy to kaktusa, czy na przykład palmę, chętnie je przyjmiemy - mówi Jerzy Balicki z Ogrodu Botanicznego IHAR w Bydgoszczy.

Sytuacje, z którymi ogrodnicy się spotkali do tej pory, są bardzo różne. Niektórzy mają inny pomysł na swoje cztery kąty, ale są też tacy, którzy mają dużo poważniejszy problem.

Pani zadzwoniła do mnie, że chce przekazać kaktusy. Lekarz powiedział jej, że umrze za dwa miesiące. Przekazała rośliny, które hodowała przez 40 lat. Zawsze jak na nie patrzę, to wspominam tę panią - dodaje Balicki.

Do ogrodu można przyjść nie tylko z kwiatami. Można podziwiać wyjątkowe rośliny. Jest tu między innymi największa w regionie kolekcja kaktusów, a także najbogatsza w Polsce kolekcja odmian traw, licząca 650 gatunków.

Ogród Botaniczny IHAR w Bydgoszczy mieści się przy ul. między północną granicą Ogrodu Botanicznego w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku a ul. Jeździecką.

Gigantyczna kolekcja kaktusów w Bydgoszczy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE