Na oczach policji przejechał rowerem przez zamknięty przejazd kolejowy. Zapłacił kolosalną kwotę [WIDEO]

2022-10-05 11:44
rowerzysta
Autor: KWP Bydgoszcz

Nawet rowerzysta może otrzymać trzycyfrowy mandat. Przekonał się o tym inowrocławianin, który myśląc, że nikt nie patrzy – przejechał przez zamknięty przejazd kolejowy. Sytuacje obserwowała grupa SPEED. Doszło do interwencji.

Na oczach policji przejechał rowerem przez zamknięty przejazd kolejowy

Tak zakończyć się może nieprzestrzeganie przepisów o ruchu drogowym. Rowerzysta widoczny na filmiku zapłacił za to 2 tysiące złotych. Do zdarzenia doszło w sobotę (1 października) w okolicy jednego ze strzeżonych przejazdów kolejowych w Inowrocławiu.

- Patrol inowrocławskiej grupy SPEED interweniował na sygnale – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, rzecznik prasowy KPP Inowrocław. - Policjanci zbliżając się do przejazdu zauważyli, że na sygnalizacji miga czerwone światło i zamknęły się półrogatki. Bezpośrednio przy ich służbowym pojeździe jechał cyklista, który nagle zdecydował się „pokonać” zamknięty przejazd kolejowy.

Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Rowerzysta za wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 000 zł. Policja apeluje, że takie zachowanie uczestników ruchu to lekkomyślność i zagrożenie wypadkiem.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE