Mieszkania pod klucz dla bydgoszczan. Trwają ostatnie prace budowlane

2022-05-30 17:05
BTBS
Autor: Urząd Miasta Bydgoszczy, materiały prasowe

Kończą się prace budowlane i wykończeniowe przy dwóch nowych budynkach BTBS na Bartodziejach. W środku jest 90 mieszkań. Wkrótce wprowadzą się tam mieszkańcy. Mieszkania BTBS cały czas cieszą się dużym zainteresowaniem bydgoszczan.

Na Bartodziejach przy ul. Swarzewskiej i Sobieszewskiej trwa budowa dwóch budynków wielorodzinnych, pięciokondygnacyjnych, jednoklatkowych, z płaskim dachem. Jest tam 90 mieszkań. Jak informuje bydgoski ratusz, rozkład mieszkań rozwiązano tak, aby pokoje dzienne w większości mieszkań znajdowały się od strony południowej, południowo-zachodniej i południowo-wschodniej.

Budynki są biało-szare z pomarańczowymi akcentami. Zastosowano przesuwny układ okien, który stworzy dynamiczny charakter budynku. Są tam duże balkony z przeszklonymi balustradami i pionowymi żaluzjami.

Na najniższej kondygnacji są dwa oddzielne garaże podziemne dla 60 samochodów.

Na obu budynkach trwają prace elewacyjne. W bloku przy ulicy Swarzewskiej trwają prace wykończeniowe (płytki, tapety). Z kolei przy ulicy Sobieszewskiej zakończono wylewanie posadzek i rozpoczęto układanie płytek w kuchniach. Jednocześnie prowadzone są prace przy instalacjach zewnętrznych.

Inwestycja jest finansowana w oparciu o środki miejskiej spółki oraz Banku Gospodarstwa Krajowego. Koszt to ponad 22 mln zł.

Do tej pory komunalna spółka wybudowała 1372 mieszkań na wynajem dzięki pomocy gminy, preferencyjnym kredytom z Banku Gospodarstwa Krajowego oraz partycypacji najemców. W zasobach spółki są budynki w dzielnicach Fordon, Osowa Góra, Jary, Bartodzieje, Okole, Szwederowo, gdzie mieszka ponad 3200 osób.

W II połowie roku zostaną zlecone prace budowlane na Bocianowie - u zbiegu ul. Zygmunta Augusta i Rycerskiej. Aktualizowana jest dokumentacja. Mają tam powstać 3 budynki z 127 mieszkaniami.

Turniej gamingowy 2022 w Bydgoszczy
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE