Metale ciężkie w popularnej czekoladzie! Jest dostępna w każdym polskim sklepie

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Metale ciężkie w popularnej czekoladzie! Jest dostępna w każdym polskim sklepie

2023-02-09 12:08

Rtęć, kadm czy ołów, to metale ciężkie, które są dla człowieka toksyczne, a w dużych dawkach mogą doprowadzić nawet do śmierci. Szwajcarski serwis Beobachter poinformował o tym, iż w niedawnym badaniu przeprowadzonym przez Amerykanów wykryto metale ciężkie w gorzkich czekoladach różnych marek. Większość z nich dostać możemy w każdym sklepie również w Polsce.

Lubisz gorzką czekoladę? Nie mamy dobrych wiadomości. Amerykanie przeprowadzili testy, które wykazują, że może ona poważnie zaszkodzić zdrowiu. Na 28 przebadanych tabliczek ciemnej czekolady w składzie aż 23 z nich stwierdzono obecność kadmu i ołowiu. Metale mogły przedostać się do nich przez kontakt z powietrzem lub podłożem przy nieodpowiednim zabezpieczeniu. Amerykański magazyn konsumencki "Consumer Reports" opisał całą sytuację i zaalarmował do kupujących. Sprawa dotyczyła popularnej szwajcarskiej marki Lindt.

Spożycie około 30 g dziennie czekoladek zawierających metale ciężkie spowodowałoby u osoby dorosłej przekroczenie ich poziomu akceptowalnego w organizmie i mogłoby poważnie zaszkodzić.

Mr. Polska wraca i od razu ma hit internetu! Dotyk przedpremierowo, tylko na ESKA.pl!

Metale ciężkie w czekoladzie - dlaczego są tak szkodliwe?

Przeciętne spożycie czekolady na osobę w Szwajcarii wynosi 11,3 kg rocznie! Metale ciężki u osoby dorosłej powodować mogą między innymi nadciśnienie i uszkadzać nerki. Osłabiają również naszą odporność. Na ich szkodliwe działanie narażone są zwłaszcza kobiet w ciąży i rozwijające się w nich dzieci. Zdaniem naukowców metale mogą poważnie wpływać na rozwój mózgu, a nawet powodować niskie IQ.

QUIZ. Wiosenne kwiaty w doniczkach - czy na pewno je rozpoznasz?

Pytanie 1 z 10
Jak nazwają się te wdzięczne kwiaty doniczkowe, które wnoszą do naszych mieszkań powiew wiosny
Prymulki
Źródło: Metale ciężkie w popularnej czekoladzie! Jest dostępna w każdym polskim sklepie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE