Mała Oliwka z Bydgoszczy walczy o życie i potrzebuje pomocy!

2022-01-21 14:02
Oliwia Łukawska z Bydgoszczy
Autor: Siepomaga.pl

Dziewczynka urodziła się jako skrajny wcześniak. Przyszła na świat w 25 tygodniu ciąży. Jej mama przyznaje, że każda wizyta u lekarza to kolejna diagnoza i cios.

Kiedy przyszła na świat ledwo mieściła się w dłoni. Teraz walczy o życie. Mała Oliwka z Bydgoszczy urodziła się w 25 tygodniu ciąży. Rodzice proszą o pomoc – zbierają pieniądze na leczenie i rehabilitację córeczki.

Chodziłam do lekarza i wszystko było w porządku. Do momentu jednej wizyty, gdy lekarz nie chciał powiedzieć, co się dzieje i dał po prostu skierowanie do szpitala. Poszłam we wtorek do szpitala i w środę musieli ją wyciągać. Były złe przepływy, nie miała tlenu. By ratować mnie i małą, musieli ją wyciągać.

- mówi Ewelina Łukawska, mama Oliwki.

Dziewczynka ma między innymi martwicze zapalenie jelit, niedokrwistość, retinopatię trzeciego stopnia, wylewy okołokomorowe. W szpitalu przeszła trzy sepsy, ponad 20 razy miała przetaczaną krew.

Najgorszym problemem Oliwki jest głowa. Miała wylewy okołokomorowe, w główce porobiły się krwiaki. Jesteśmy pod stałą kontrolą chirurga, bo prawdopodobnie będzie musiała mieć zastawki w mózgu. Kiepsko jest ruchowo, bo najbardziej poruszona jest część mózgu, która odpowiada za ruch i mowę. Oliwka ma ostatnio dziwne tiki, więc podejrzewają też padaczkę. Przy każdej wizycie u lekarza coś wychodzi

- dodaje mama Oliwki.

Na portalu Siepomaga trwa zbiórka dla Oliwii Łukawskiej, każdy może się dorzucić. Są też licytacje – dołączają kolejne osoby i firmy, które oferują przedmioty i usługi.

Link do zbiórki znajduje się TUTAJ

Link do licytacji znajduje się TUTAJ

Zima znów zaatakowała w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE