Protest rolników

i

Autor: Dawid Olszewski

Utrudnienia na drogach

Kujawsko-Pomorskie. Protest rolników. Gdzie blokują drogi?

2024-02-28 14:55

Protestów w województwie kujawsko-pomorskim jest już coraz mniej. Są jeszcze miejsca, w których kierowcy mogą natknąć się na utrudnienia. Rolnicy blokują drogi, nie przepuszczają kierowców i trzeba korzystać z objazdów.

Protesty rolników 22 lutego

Duża część protestów w województwie kujawsko-pomorskim już została zakończona. Jednak nie wszystkie rolnicze zgromadzenia dobiegły końca. Utrudnień można spodziewać się na trasach S5 i S10.

Rolnicy sprzeciwiają się między innymi niekontrolowanemu importowi towarów rolno-spożywczych z Ukrainy i wprowadzeniu Zielonego Ładu. Kilka godzin temu zakończyli protest na DK80. Rozstawili ciągniki i nie przepuszczali kierowców. Trzeba było korzystać z objazdów.

- Panie z koła z gospodyń wiejskich zapewniły nam ciepły posiłek, herbatę, kawę. Spałem w ciągniku, jest nas tutaj dużo. Staramy się nie nie odpuścić, bo sytuacja w rolnictwie jest bardzo ciężka i te problemy się pogłębiają - mówił jeden z protestujących.

W nocy protest na drodze między Bydgoszczą a Toruniem dobiegł końca.

Protesty rolników stan na godzinę 12:00:

  • S10e - Droga zablokowana w obu kierunkach od w. Bydgoszcz Błonie do w. Bydgoszcz Południe (odcinek Białe Błota - Stryszek)
  • S5 - Droga zablokowana w obu kierunkach od w. Bydgoszcz Błonie do w. Rynarzewo (odcinek Białe Błota – Rynarzewo), jadący od Gdańska są na w. Bydgoszcz Zachód (Pawłówek) kierowani przez Policję na DK10 i DK80
  • S5 - Droga zablokowana w obu kierunkach na w. Żnin Północ – zablokowany przejazd – pojazdy kierowane na zjazdy i wjeżdżają z powrotem na S5
  • S5 – Droga zablokowana w obu kierunkach w. Rogowo (odcinek Żnin – Gniezno) – zablokowany przejazd – pojazdy kierowane na zjazdy i wjeżdżają z powrotem na S5.
Protest rolników w Bydgoszczy