Titanic

i

Autor: YouTube/screen

Kino

Miała 8 lat, gdy zagrała w Titanicu. Po latach zdradziła, jaki był DiCaprio na planie [GALERIA]

2023-12-04 15:00

Jako dziecko zagrała w słynnym Titanicu. Dziś jest dorosła i trudno ją rozpoznać. Alex Owens-Sarno wcieliła się w postać Cory. Obecnie z aktorstwem nie ma nic wspólnego. Po przeszło 25 latach Owens zdradziła, jak współpracowało się z Leonardem DiCaprio na planie produkcji Camerona. Przypomnijmy, że ośmiolatka (wówczas) zatańczyła ze znanym aktorem w kultowej scenie biesiady na dolnym pokładzie dla pasażerów trzeciej klasy. Jak obecnie wygląda Owens-Sarno? Najnowsze zdjęcia bohaterki Titanica znajdziecie w galerii pod spodem.

10 kwietnia 1912 roku, dokładnie w samo południe, z brytyjskiego portu w Southampton wypływa Titanic. Jego dziewiczy rejs miał wkrótce znaleźć się na czołówkach topowych gazet. I tak się stało, lecz… w innych okolicznościach. Wiele szczegółów tej katastrofy znamy z kultowego filmu Jamesa Camerona pt. „Titanic”.

Choć wielu bohaterów kasowego hita - m.in. Lord Astor, Molly Brown czy kapitan Smith to postacie prawdziwe – część była zmyślona na potrzeby produkcji. To przede wszystkim Rose DeWitt Bukater i Jack Dawson i wielu bohaterów pobocznych, takich jak mała dziewczynka, która skradła serca widzów na całym świecie.

Chodzi o małą Corę, którą możemy zobaczyć po raz pierwszy w 40 minucie filmu, gdy starsza Rose zaczyna swoją opowieść o Titanicu, a na statek wchodzą pasażerowie. Ciemnowłosa młoda pasażerka trzeciej klasy czeka wraz z ojcem.

Potem widzimy ją na ekranie w kultowej scenie, która ma miejsce na imprezie dla pasażerów klasy nr 3. Choć Jack zabrał na potańcówkę, jako osobę towarzyszącą Rose – jak zaznaczył – to Cora jest jego ulubioną tancerką.

To nie Alex Owens-Sarno miała początkowo zagrać Corę. W roli dziewczynki mieliśmy zobaczyć kogoś innego

W dziewczynkę wcieliła się 8-letnia Alex Owens-Sarno. Jak sama zaznacza po latach – jej postać była epizodyczna, lecz stała się kultowa. Bohaterkę kojarzy każdy fan Titanica. Co ciekawe – pierwotnie to nie Alex miała wystąpić w roli Cory.

James Cameron odrzucił jednak propozycję obsadzenia drugiej dziewczynki ze względu na rudy kolor włosów. Uważał, że może ona zostać pomylona z pasażerkami pierwszej klasy – dziedziczkami fortuny. Rude były już Rose DeWitt Bukater i jej matka – Ruth, a w miedziany odcień wpadały również włosy Niezatapialnej Molly (w tej roli Kathy Bates) – bohaterki, która była postacią prawdziwą i oprócz Titanica, brała udział w dwóch innych katastrofach morskich.

Tak Alex Owens-Sarno wspomina Leonardo DiCaprio na planie Titanica

Ostatecznie to 8-letnia Owens-Sarno zatańczyła z Leonardem DiCaprio do irlandzkiej melodii. Jak po przeszło 25-latach wspomina współpracę ze znanym aktorem? W wywiadzie dla Buzzfeed.com zaznaczyła, iż bardzo pozytywnie! Kobieta wspomniała, że DiCaprio tańczył do kamery, by ją rozśmieszyć i umilić czas na planie. Między scenami przynosił jej natomiast kanapki z masłem orzechowym i dżemem.

Alex Owens-Sarno nigdy nie kontynuowała swojej kariery aktorskiej. Obecnie – cytując Plotka – sporadycznie występuje w skeczach komediowych, zajmuje się produkcją filmów, a także pisaniem własnej książki.

Zobacz, jak obecnie wygląda Alex Owens-Sarno, która w latach 90-tych wcieliła się w rolę Cory z Titanica!

Niewiarygodne! Zamachowski debiutował w filmie z Korą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE