Bocian Maciek z Bydgoszczy twarzą memów internautów. Pokochali go! [GALERIA]

2023-03-13 7:22

Powinien się obrazić i za rok już nie przylecieć! To oczywiście żart. Byłby to jednak pierwszy raz od 1993 roku, gdy w bydgoskim Łęgnowie nie pojawił by się bocian Maciej. Ptak nie rozumie, że stał się memem, a internauci go pokochali - choć niektórzy są zapewne młodsi od niego. Bocian przylatuje z ciepłych krajów do Bydgoszczy rok w rok od 30 lat i zawsze w to samo miejsce. Tym razem – zdaniem internautów – trochę się pospieszył. Zobaczcie memy z udziałem ptaka. Wszelkie wulgarne treści ocenzurowaliśmy.

Maciek już zadomowił się w Bydgoszczy. Chodzi o bociana, który przylatuje regularnie na osiedle Łęgnowo Wieś z dalekich krajów. Co roku wraca w to samo miejsce, gdzie ma swoje gniazdo od... 30 lat!

Bociana po raz pierwszy zauważono w 1993 roku. Od tamtego czasu rok w rok pojawia się na wiosnę w Bydgoszczy. Ma swoje gniazdo, nierzadko zdarzało się, że przylatywał z partnerką. To wielka atrakcja dla okolicznych mieszkańców, a także zwiastun wiosny. Nie wiadomo dokładnie, ile zwierzę ma lat. Patrząc na datę, gdy odkryto go pierwszy raz – musi mieć co najmniej 30-tkę na karku, jak nie więcej. W tym roku Maciek pojawił się w Bydgoszczy już 24 lutego, choć patrząc z perspektywy lat – czasem przybywał do nas już w styczniu.

Rzeszów od roku pomaga Ukraińcom

Choć przylot Maćka to standard dla bydgoszczan, w tym roku bocian po raz pierwszy stał się znany w całej Polsce dzięki internautom. Nie wiadomo, co tak do końca rozbawiło użytkowników serwisów społecznościowych, postanowili jednak masowo tworzyć memy z naszym bohaterem. Pokochali ptaka, choć jest on zapewne starszy od wielu z nich! Ich zdaniem bocian trochę się pospieszył, bo dwa dni po jego przylocie spadł śnieg, a termometry wskazywały -1 stopień Celsjusza. Wejdźcie do naszej galerii i zobaczcie przykładowe memy z bocianem Maciejem. Wszelkie wulgarne treści ocenzurowaliśmy.