Ferie 2022. Będą kontrole autobusów i kierowców

2022-01-12 15:37
Autokar
Autor: marsjo/CC0/pixabay.com

Będą kontrole autokarów i kierowców. Policjanci sprawdzą pojazdy, które zabierają dzieci na zimowy wypoczynek.

Ferie w województwie kujawsko-pomorskim potrwają od 17 do 30 stycznia. To czas, kiedy dzieci wyjeżdżają na zimowy wypoczynek. Przed wyjazdem, lepiej sprawdzić stan techniczny autobusu, którym będą podróżować.

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą podejmować działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na kontrolę autobusów i kierowców.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc kontroli autobusów i kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Jest tam zestawienie punktów z terenu kraju i numery telefonów, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Warto dużo wcześniej poinformować policjantów o planowanym wyjeździe. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd policyjnego patrolu.

W Bydgoszczy kontrole odbywają się tradycyjnie na parkingu przy hali Łuczniczka. Funkcjonariusze apelują, by autokary do kontroli zgłaszać w komendzie przy ul. Toruńskiej z kilkudniowym wyprzedzeniem.

TUTAJ można sprawdzić podstawowe informacje dotyczące autobusu (dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC).

Ruszył remont torowiska na ul. Perłowej w Bydgoszczy. Nie jeżdżą tam tramwaje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE