Policyjny dron

i

Autor: KMP w Bydgoszczy

Policja

Dron obserwował przejścia dla pieszych w Bydgoszczy

2023-03-30 15:21

Bydgoscy policjanci kontrolowali przejścia dla pieszych. Obserwowali kierowców za pomocą drona. Posypały się mandaty.

Piesi i rowerzyści to najbardziej narażeni uczestnicy ruchu drogowego. Nie chroni ich ani karoseria pojazdu, poduszki, czy inne techniczne wyposażenie. Podczas wypadku to właśnie oni najczęściej zostają ranni lub tracą życie.

- W wielu przypadkach także niewłaściwe zachowanie pieszych przyczynia się do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Mowa głównie o nieostrożnym wejściu na jezdnię, przechodzeniu przez jezdnię przy czerwonym świetle, wtargnięciu zza pojazdu – informuje sierż. Oskar Nowak z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy.

Podczas działań policjanci często wykorzystują drony do obserwacji kierowców. Podczas ostatniej akcji kontrolowali w ten sposób kierowców na skrzyżowaniu ulic Głowackiego i Wyszyńskiego w Bydgoszcz oraz na drodze krajowej nr 10 w Przyłubiu.

- Kierujący pojazdami powinni zwiększyć swoją uwagę w szczególności przy przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach, gdzie z uwagi na kolizyjne przecinanie się kierunków ruchu ryzyko powstania wypadku drogowego jest duże – dodaje Nowak.

Funkcjonariusze ujawnili 11 wykroczeń, nałożyli 8 mandatów karnych oraz pouczyli trzech zmotoryzowanych. Najczęstszym wykroczeniem było wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych lub bezpośrednio na przejściu.

Nowy punkt widokowy w Myślęcinku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE