Punkt pomocy uchodźcom

i

Autor: Dawid Olszewski

Codziennie pomagają innym, teraz same potrzebują pomocy. Pożar w domu wolontariuszek pod Bydgoszczą

2022-11-24 15:30

Potrzebna jest pomoc! Trwa zbiórka dla wolontariuszek bydgoskiego stowarzyszenia Dzięki Wam. W domu Sylwii i Michaliny doszło do pożaru. Zapaliła się sadza w kominie. Zniszczony jest komin, instalacja elektryczna, dach i ściany w kotłowni.

Na co dzień pomagają innym, teraz same potrzebują pomocy. Sylwia i Michalina z bydgoskiego stowarzyszenia "Dzięki Wam" kilka dni temu przeżyły koszmar. W ich domu w Murowańcu pod Bydgoszczą zapaliła się sadza w kominie, doszło do pożaru. Zniszczeniu uległ komin, instalacja elektryczna, dach i ściany kotłowni. Potrzebna jest pomoc.

To ludzie, którzy od początku nam pomagają, zostawiają serce dla potrzebujących, a teraz znaleźli się po drugiej stronie i potrzebują pomocy. Trudno powiedzieć, jak duża kwota jest potrzebna, liczymy, że około 10 tys. zł. Na pewno samo zrobienie komina, naprawienie części dachu to duże pieniądze dla przeciętnego człowieka - przyznaje Adam Jaworski z bydgoskiego stowarzyszenia "Dzięki Wam".

Jak można pomóc?

W internecie trwa zbiórka pieniędzy dla wolontariuszek. Każdy może się dorzucić.

Najlepiej wpłacić pieniądze. Założyliśmy na ten cel zrzutkę. Na miejscu oni będą wiedzieli, jakie materiały są potrzebne, żeby móc funkcjonować. Straty są duże, nikt takich wydatków nie planuje. Tym bardziej teraz, przed świętami i w dobie takich cen, jakie są. Potrzebna jest pomoc, by chociaż trochę materiałów dokupić - dodaje Jaworski.

Zbiórka pieniędzy trwa w internecie. Link znajduje się TUTAJ

Trwa budowa kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy