Co robić w Bydgoszczy 15 sierpnia? W jakich godzinach czynne będą kina, muzea, zoo?

i

Autor: D. Witt

atrkacje

Co robić w Bydgoszczy 15 sierpnia? W jakich godzinach czynne będą kina, muzea, zoo?

2023-08-14 15:24

Nie wyjeżdżasz z miasta na długi, sierpniowy weekend? Podopowiadamy, co można robić w Bydgoszczy 15 sierpnia. Sprawdźcie nasze propozycje.

Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy zaprasza na wspólne świętowanie 15 sierpnia

Z okazji Święta Wojska Polskiego Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy zaprasza do swojej siedziby przy ul. Czerkaskiej 2. Między godz. 10 a 16 zwiedzający będą mieli okazję obejrzeć wystawę stałą „Wojska Lądowe. Od Cedyni do Karbali” oraz wystawy czasowe „Nabytki Muzeum”, „Uzbrojenie Żołnierzy Wyklętych” oraz „Ne puero gladium. Miecza dziecku nie dawaj”. Ponadto chętni będą mogli wziąć udział w konkursie historycznym oraz wejść do czołgu T-72. Wstęp bezpłatny.

15 sierpnia bydgoszczanie wspólnie pokibicują pływakom na Wyspie Młyńskiej

Widowiskowo będzie tego dnia na Wyspie Młyńskiej. Odbędzie się tam kolejna edycja Wody Bydgoskiej. Organizatorzy zapraszają mieszkańców - kibiców nad Brdę, gdzie na zawodników będą czekać trzy dystanse do pokonania: 600 m, 1600 m i 2800 m. Start o godz. 9.

Czy Muzeum Okręgowe, LPKiW w Myślęcinku i kina w Bydgoszczy będą czynne 15 sierpnia?

15 sierpnia czynne będzie Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, choć w innych godzinach niż zwykle, bo między godz. 12 a 18.

Tego dnia dostępne będą wszystkie atrakcje w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku, łącznie z ogrodem zoologicznym, botanicznym i parkiem rozrywki.

Od godz. 10 do 18 otwarty będzie tego dnia Ogród Botaniczny UKW w Bydgoszczy. Jest tam od niedawna dodatkowa atrakcja. Na budynku Ogrodu Botanicznego UKW od strony J.U. Niemcewicza powstał mural. Jego wykonawcą jest znany, wielokrotnie nagradzany artysta malarz w zakresie street artu i graffiti, absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego - Arkadiusz Andrejkow. Jako że historia Botanika sięga roku 1930, kiedy nastąpiło jego oficjalne otwarcie, inspiracją do namalowania muralu stało się archiwalne zdjęcie z początkowego okresu istnienia Ogrodu – prawdopodobnie jeszcze sprzed wojny. Przedstawia uśmiechniętą kobietę stojącą przy kamiennym tunelu. Fotografia pochodzi ze zbiorów Mariusza Gruchały, a autorem jest jego ojciec - Władysław Gruchała. Kamienny tunel to element architektoniczny, który przetrwał do dziś.

15 sierpnia czynne są też bydgoskie kina: Helios, Multikino i Kino Orzeł.

Frymark Bydgoski, czyli zdrowa żywność na wyciągnięcie ręki