Ciepło serca w słoiku

i

Autor: Dawid Olszewski

Wielkanoc

Ciepło Serca w Słoiku. Rusza wielkanocna edycja akcji w Bydgoszczy

2024-03-05 14:41

Bydgoszczanie zamkną ciepło serca w słoiku. Wraca dobrze znana w mieście akcja świąteczna. Teraz czas na edycję wielkanocną. Wsparcie dotrze do potrzebujących. Wolontariusze będą pomagać w centrum Bydgoszczy, ale nie tylko. Czym można się podzielić?

Bydgoszczanie podzielą się ciepłym bigosem. Zbliża się wielkanocna odsłona akcji „Ciepło serca w słoiku”. To dobrze znana w Bydgoszczy zbiórka dla potrzebujących. Dary trafią do bezdomnych, ale też do dzieci z domów dziecka.

Zwykle stoły uginają się od świątecznych potraw. Kto ugotuje za dużo, może podzielić się z innymi. Co można przekazać?

- Przyjdą osoby, które chcą podzielić się świąteczną żywnością, ale też osoby, które tej żywności potrzebują. Nie marnujmy żywności - apeluje Ireneusz Nitkiewicz, współorganizator akcji. - Można przynieść kawałek mazurka, sernik, może to być biała kiełbasa, żurek, sałatka, bigos. Wszystko, co będzie na naszym stole – dodaje.

Można przynieść nie tylko żywność

- Zbieramy żywność o przedłużonym terminie, konserwy, kaszę, dania gotowe, makarony, mąkę i herbatę. Zbieramy także słodycze, środki do higieny, szampony, mydła, kremy do golenia - wymienia Aurelia Ratajczak, współorganizatorka akcji.

Dla podopiecznych domów dziecka można przynieść nowe zabawki, pluszaki, gry, środki higieniczne i słodycze.

Finał akcji w Poniedziałek Wielkanocny na Rybim Rynku. Początek o godz. 11.00. Wcześniej najpotrzebniejsze rzeczy można dostarczyć do wybranych punktów w Bydgoszczy.

Frymark Bydgoski zgromadził tłumy