Bydgoszczanie przynoszą lekarzom i pielęgniarkom owoce i świeże posiłki! To bardzo piękny gest [WIDEO]

2020-03-23 16:03
Dowożą jedzenie lekarzom i pielęgniarkom
Autor: Dorota Lakner Dowożą jedzenie lekarzom i pielęgniarkom

Taki widok przed Wojewódzkim Szpitalem Zakaźnym w Bydgoszczy to już codzienność. Do bramy podchodzą pracownicy różnych bydgoskich restauracji, barów czy pizzerii, by ochronie przekazać torbę z jedzeniem. Następnie pakunek trafia do dyżurujących lekarzy i pielęgniarek. To piękny gest i bardzo ważny w ostatnich dniach

Pomagają też Kolejowe Zakłady Łączności w Bydgoszczy. Firma dostarczyła już do szpitala przy Floriana 60 kg owoców, w sumie będzie to 200 kilogramów owoców. Będą to jabłka, pomarańcze, banany oraz gruszki.

-Jesteśmy po rozmowie z personelem szpitala. Wiemy, że owoce to dobry wybór. Wszyscy powinniśmy w tym okresie szczególnie zadbać o swoją odporność, dodatkowe porcje witamin przydadzą się nie tylko pacjentom, ale również pracownikom szpitala. Musimy ich wspierać, przecież to właśnie oni opiekują się nami w tym trudnym czasie. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni - mówi Krzysztof Krzysztof Magierowski, Prezes Zarządu Kolejowych Zakładów Łączności sp. z o.

Takich akcji jest w Bydgoszczy dużo więcej. Rozpoczęły się także zbiórki pieniędzy. Jedną z nich zorganizowało Stowarzyszeni Dzięki Wam, którego członkowie na co dzień remontują mieszkania najbardziej potrzebującym bydgoszczanom. Za zebrane pieniądze zostaną zakupione kombinezony, fartuchy ochronne, czepki chirurgiczne, przyłbice i gogle dla ochrony oczu. Akcję można wesprzeć na stronie zrzutka.pl. Udało się już zebrać ok 6 tys. złotych.

Kanapki dla personelu szpitala w Bydgoszczy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.