bezdomny

i

Autor: Facebook/pixabay

Bydgoszczanie chcą pożegnać zmarłego bezdomnego. Ruszyła internetowa akcja

2023-01-31 8:02

Na jednej z grup na Facebooku ruszyła akcja pewnej bydgoszczanki. Kobieta na co dzień mieszka w Holandii. Zainteresowała się tematem bezdomnego – pana Józefa, który miał zostać pobity, po czym dostał krwotoku narządów wewnętrznych, a także udaru – i umrzeć. Mimo, że mężczyzna miał rodzinę, ta – według ustaleń - nie zjawi się na pogrzebie. Internautka chce zaprosić na pogrzeb mieszkańców Bydgoszczy, by mężczyzna nie odszedł w samotności. „Wierzę w ludzkie dobro jak i siłę internetu”.

Cała ta smutna historia zaczęła się w środę, 25 stycznia. Bydgoszczanka udostępniła na Facebooku zdjęcie bezdomnego. Mężczyzna umarł w ostatnich dniach, a kobiecie zależało, by być na jego pogrzebie. Kobiecie bardzo na tym zależy i jest w stanie pokonać wiele kilometrów. Wykupiła już lot z Holandii.

Jak udało się później ustalić internautce – pan Józef miał syna, siostrę i kuzynkę. Żadne z nich nie zjawi się jednak na pogrzebie. Dodatkowo, mężczyzna miał umrzeć w strasznych okolicznościach.

- Dowiedziałam się też że zmarł z powodu krwotoku narządów wewnętrznych i udaru którego w tym samym czasie dostał bo ktoś go brutalnie pobił – relacjonuje na Facebooku internautka.

facebok

i

Autor: Facebook/screen

Kobieta zaapelowała do wszystkich, by razem z nią zjawili się na pogrzebie pana Józefa. Wszystko po to, by mężczyzna nie odszedł w samotności.

Maryla Rodowicz podrywana przez uczestnika The Voice Senior!

- Piszę z prośbą, może akurat ktoś ma wolna sobotę i chciałby przyjść na pogrzeb zapalić symbolicznie znicz i się pomodlić. Wierzę w ludzkie dobro jak i siłę internetu. Ja też tam będę – informuje internautka.

Pogrzeb pana Józefa odbył się w sobotę, 28 stycznia na cmentarzu przy ulicy Wiślanej 22 w Bydgoszczy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE