Bydgoszcz, Toruń, Gdańsk, Poznań, Warszawa. Jak błyszczą polskie miasta? [ZDJĘCIA]

2021-01-13 11:51

Mieszkańcy polskich miast chętnie robią sobie zdjęcia obok świątecznych dekoracji. Niektóre ozdoby robią ogromne wrażenie!

Polskie miasta zachwycają. Nadal można podziwiać świąteczne ozdoby. Każde miasto ma swoje wyjątkowe dekoracje, które robią wrażenie.

Do końca stycznia można podziwiać iluminacje w Bydgoszczy. Świąteczne ozdoby są przede wszystkim na Starym Mieście. Magicznie prezentuje się ulica Batorego, gdzie między kamienicami wiszą świecące kule. Na Magdzińskiego i Mostowej są girlandy. Obok choinki jest świecący kominek. Ciekawym elementem jest też 5-metrowy anioł. Bydgoszczanie chętnie robią sobie zdjęcia w świecącej karecie, zabytkowym samochodzie, a także na wielkim fotelu, który jest ustawiony obok choinki.

W Toruniu ozdobiona jest między innymi starówka. Dekoracje wiszą na latarniach, drzewach na Rynku Staromiejskim i Rynku Nowomiejskim. Są także świecące anioły i święty Mikołaj. Przy pomniku Mikołaja Kopernika stoi wielka choinka.

W Gdańsku choinka stoi obok fontanny Neptuna. W parku Reagana znajduje się świetlny tunel. Na Targu Węglowym są bramy i drzewa świetlne, herb z lwami, gigantyczne bombki i kareta z reniferami. Na Placu Kobzdeja można podziwiać wielką lunetę, tron, sople i dobosza. Ozdobiony jest także napis "Gdańsk".

Od ponad miesiąca błyszczy też centrum Poznania. Na Starym Rynku świeci choinka i iluminacje. Są przestrzenne, świecące ozdoby, przy których mieszkańcy i turyści chętnie robią sobie zdjęcia. Udekorowane są też latarnie.

W Warszawie ozdobiony jest przede wszystkim Trakt Królewski i Plac Zamkowy. Wielka choinka stoi obok Zamku Królewskiego. Po zmroku pięknie wygląda też rynek Starego Miasta. Warszawiacy i turyści chętnie robią sobie zdjęcia przy pomniku Warszawskiej Syrenki, wokół której jest mnóstwo świecących lampek. Dekoracje można zobaczyć również na ul. Stalowej.

Jak wyglądają ozdoby w polskich miastach - obejrzyjcie naszą galerię.

Zima w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE