Bydgoszcz. Ratusz organizuje wyjazd na protest pod Kancelarią Premiera. Zapisy dobiegły końca

2022-10-05 14:02
warszawa
Autor: pixabay

Jak informuje portal bydgoszcz.pl - miasto organizuje w piątek, 7 października, wyjazd do Warszawy na samorządowy protest pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów „Tylko Ciemność”, organizowany przez „Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski”, „Związek Miast Polskich”, „Unię Metropolii Polskich” i „Związek Powiatów Polskich”. Zapisy na wyjazd właśnie dobiegły końca.

Protest samorządowców jest skierowany przeciwko nieuzasadnionym, gigantycznym podwyżkom cen energii i kosztom życia – informują władze miasta. W tej sprawie organizatorzy protestu wystosowali odpowiedni list.

- Wspólnoty lokalne nie powinny stawać przed dylematem czy skracać liczbę godzin lekcyjnych w szkołach, zamykać baseny, likwidować linie tramwajowe i autobusowe czy gasić latarnie na ulicach – podali organizatorzy ogólnopolskiego protestu. - Nie pozwólmy, żeby mieszkańcy i przedsiębiorcy musieli płacić za horrendalne i nieuzasadnione nadzwyczajne zyski spółek Skarbu Państwa.

Zaproszenie do wspólnego protestowania skierowane jest do samorządowców, mieszkańców, przedsiębiorców, związków zawodowych, czyli wszystkich, których dotyka ten problem. Jak informuje miasto Bydgoszcz - Wyjazd na protest do Warszawy jest bezpłatny. Zbiórka odbędzie się w Bydgoszczy na parkingu przy Stadionie Zawiszy (ul. Gdańska 163). Wszyscy chętni musieli zgłosić swój udział w wyjeździe do środy, 5 października, do godz. 14.00.

Na oczach policji przejechał rowerem przez zamknięty przejazd kolejowy

Oto harmonogram wyjazdu

  • 6:30: zbiórka na parkingu przy stadionie Zawiszy, ul. Gdańska 163 (możliwość pozostawienia swojego samochodu na parkingu przy stadionie), Bydgoszcz.      
  • 7:00: wyjazd z Bydgoszczy.
  • 12:30 zbiórka przy Pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie pod Sejmem, ul. Wiejska 4/6/8, Warszawa.  
  • 13:00 wręczenie petycji marszałkom Sejmu i Senatu.
  • 13:10 wymarsz spod Sejmu pod KPRM.
  • 13:30 rozpoczęcie wiecu pod KPRM, Aleje Ujazdowskie 1/3.
  • Ok. godz. 14.30 – 15.00: wyjazd z Warszawy.
  • Ok. godz. 20: powrót do Bydgoszczy.  
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE