Bydgoszcz na czarno-białych zdjęciach Zbigniewa Milewskiego. Wyjątkowa wystawa w Bibliotece Londynek

i

Autor: Zbigniew Milewski, fragment zdjęcia

wydarzenia

Bydgoszcz na czarno-białych zdjęciach Zbigniewa Milewskiego. Wyjątkowa wystawa w Bibliotece Londynek

2024-04-09 15:04

To będzie pierwsza wystawa tego fotografa w Bydgoszczy. Zachwyca się życiem ulicy, obrazem zatrzymanym w przestrzeni miasta, który wydaje się być stop-klatką codzienności. Pokazuje go na setkach, a może już tysiącu zdjęć.

Biblioteka Londynek zaprasza do swojej Galerii Londynek na wystawę Zbigniewa Milewskiego pt. Bydgoszcz - moment i miejsce.

  • Po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć zdjęcia tego fotografa w Bydgoszczy.
  • Wcześniej swoje prace prezentował podczas XIII Galerii Bezdomnej w Kaliszu oraz w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie

Milewski jest miłośnikiem czarno-białej fotografii ulicznej. Zachwyca się obrazem zatrzymanym w przestrzeni miasta, który wydaje się być stop-klatką codzienności. Bydgoszcz to zdecydowanie królowa w twórczości Zbigniewa Milewskiego, którą prezentuje na setkach, a może już na tysiącu zdjęć. Inspiruje się także dokumentacją fotograficzną Bydgoszczy znakomitego bydgoskiego fotografa Jerzego Riegla.

Artysta swoją twórczość określa jako poszukiwanie decydującego momentu, wzorując się na definicji Henriego Cartiera-Bressona, który definiuje decydujący moment jako „jednoczesne rozpoznanie w ułamku sekundy znaczenia jakiegoś wydarzenia, jak również równoczesna i towarzysząca temu organizacja formy dającej temu wydarzeniu właściwą ekspresję”.

Wystawa w Bibliotece Londynek będzie czynna ponad miesiąc

  • Wernisaż odbędzie się 4 kwietnia w Bibliotece Londynek (ul. Pomorska 80/86).
  • Będzie można ją oglądać w godzinach otwarcia biblioteki do 6 maja.
  • Wstęp bezpłatny.
Śmigus-dyngus w wykonaniu bydgoskich morsów! Zabawa była przednia