Mikołajki

i

Autor: Crissa/CC0/pixabay.com

Bydgoszcz. Mikołajkowa akcja dla uchodźców z Ukrainy

2022-11-08 15:53

Wolontariusze z punktu pomocy uchodźcom przy ul. Gdańskiej w Bydgoszczy szykują mikołajkową akcję. Chcą przygotować paczki dla dzieci. Każdy może dołączyć do zbiórki.

Bydgoszczanie chcą sprawić, by św. Mikołaj przyszedł też do maluchów z Ukrainy. W punkcie pomocy uchodźcom w centrum Bydgoszczy trwa zbiórka słodyczy i zabawek dla dzieci. Prezenty trafią do nich 6 grudnia.

Mikołajki przygotujemy zgodnie z tym, w jaki sposób obchodzimy je w Polsce, czyli 6 grudnia. Mimo że w Ukrainie Mikołaje przychodzą 19 grudnia. Chcemy przygotować paczki dla dzieci i zajęcia, w których mogłyby chociaż na chwilę zapomnieć o tym, co się wokół nich dzieje - mówi Joanna Czerska–Thomas z punktu pomocy przy ul. Gdańskiej.

Co można przynieść?

Można przynieść na pewno słodycze, drobne upominki, zabawki. Dzieci niesamowicie cieszą się nawet z popularnych płatków śniadaniowych. To jest dla nich coś ekskluzywnego w tej chwili - dodaje Czerska-Thomas.

Dary można przynieść do punktu przy ul. Gdańskiej 138 od poniedziałku do piątku między 8.00 a 18.00. Wolontariusze szykują też akcję gwiazdkową, ale szczegóły podadzą później.

Pierwszy w Bydgoszczy parking Park & Ride już otwarty