Wydarzenia

Bydgoszcz jak na filmie. Święto Światła na Wyspie Młyńskiej uwieczniła młoda fotografka [ZDJĘCIA]

2023-10-05 15:05

W ostatni wrześniowy weekend w Bydgoszczy odbyło się „Święto Światła: ŚWIATŁOWODY”. Zabłysła cała Wyspa Młyńska, Młyny Rothera, a także Muzeum i okalająca je woda. Wyświetlone zostały mappingi, pojawiły się lasery, a na środku - mieniąca się rzeźba. Zdjęcia z wydarzenia wykonała młoda, początkująca fotografka z Bydgoszczy, Emilia Sławińska. Zobaczcie galerię.

W piątek i sobotę (29 i 30 września) tuż po zachodzie słońca na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy startowały pokazy świetlne. Instalacje i projekcje wykonane zostały przez młodych twórców z Warszawy, Poznania i Bydgoszczy.

Na ścianach Młynów Rothera i Muzeum Okręgowego wyświetlono mappingi, dwa punkty przyozdobią lasery, a w ich otoczeniu pojawiła się także mieniąca się rzeźba. Wszystkie elementy

Wśród twórców instalacji znalazł się znany specjalista od widowisk laserowych, Maciej Klocek. Jako Lumen Art odwiedza największe imprezy w kraju i za granicą, swoją sztuką świetlną wzbogacając imprezy takie jak popularne Wisłoujście czy Mystic Creatures Festiwal w Niemczech.

Pierwsza miłość, ZWIASTUN. Strzelanina w We-Med. Kinga przejdzie operację
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE