Bydgoskie Młyny Rothera mają nową nazwę. Zobacz, jakie atrakcje czekają cię w najbliższym czasie

2022-11-24 11:58
młyny
Autor: Dawid Piątkowski

Jak informuje miasto - Młyny Rothera, a od teraz - "Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera" zaprasza bydgoszczan i turystów na imprezy, które w najbliższych dniach odbywać się będą przy ul. Mennica.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Park Kultury Młyny Rothera obecnie funkcjonuje jako Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera. Tradycyjnie już zapraszamy na stałą wystawę "Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką". Od dnia otwarcia wystawa cieszy się sporym zainteresowaniem bydgoszczan i nie tylko.

- Przyjeżdżają do nas także wycieczki spoza Bydgoszczy. Chętnych do obejrzenia wystawy nie brakuje. Dla nas to powód do radości. Można ją obejrzeć co dziennie poza poniedziałkami. Bilety są do nabycia w kasach, jak i online. Można też z wyprzedzeniem zarezerwować zwiedzanie z przewodnikiem - informuje Anna Czarnecka, kierowniczka działu komunikacji Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera.

W czwartek (24 listopada) odbędzie się druga część KOMPOTU, czyli Kulturalnych Opowieści Miejskich Praktyk oraz Tradycji.

- Wyruszymy w kulinarną podróż śladem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i Lucyny Ćwierczakiewiczowej. Będziemy też kontynuować tworzenie naszego bydgoskiego przepiśnika - dodaje Czarnecka. 

Ruszył Bydgoski Jarmark Świąteczny

W piątek (25 listopada) rozpoczyna się Festiwal Filozofii. Jak zapowiadają organizatorzy to świetna okazja, by przekonać się, czym jest, czym nie jest, a czym może być filozofia. Impreza potrwa do 9 grudnia, a w tym czasie odbywać się będą wykłady, warsztaty, wykłady, koncerty i nie tylko. W sobotę (26 listopada) czeka nas pierwsza część warsztatów "Nawet rzeki szepczą".

- Ten projekt jest częścią oferty programowej wystawy "Węzły". W trakcie warsztatów przeprowadzimy wywiady z mieszkańcami – wsłuchamy się w historie związane z bydgoską wodą. Dowiemy się, czym jest krajobraz dźwiękowy, wyjdziemy w miasto na spacery i przećwiczymy świadome słuchanie - dodaje Anna Czarnecka.

Dla najmłodszych przygotowano warsztaty projektowania "Jakie to zwierzę?". Poza wystawą wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Obowiązują jednak zapisy.

Informacja prasowa

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE