Bydgoskie liceum organizuje "Wirtualne Drzwi Otwarte" [AUDIO]

2020-05-14 13:15
Home office
Autor: janeb13 /CC0/pixabay.com

Koronawirus zamknął szkoły, ale nadal trzeba łowić przyszłych uczniów. Wirtualne Drzwi Otwarte szykuje XV LO w bydgoskim Fordonie.

Od dwóch miesięcy szkoły są zamknięte. Zajęcia przeniosły się do sieci. Epidemia spowodowała, że nie można też organizować tradycyjnych Drzwi Otwartych. Jednak szkoły znalazły sposób na to, by dotrzeć ze swoją ofertą do młodzieży. XV LO organizuje pierwsze w historii "Wirtualne Drzwi Otwarte".

Spotkanie przed monitorem komputera to idealna okazja, by porozmawiać z nauczycielami i uczniami, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania. Szkoła będzie korzystać z platformy ZOOM.

- Będziemy próbowali zorganizować spotkanie w wirtualnych pokojach. W każdym z nich będzie przebywał uczeń, który reprezentuje daną dyscyplinę lub profil. Będą go wspierać nauczyciele wiodący - mówi Sebastian Kubski, nauczyciel w XV LO w Bydgoszczy.

Szkoła podkreśla, że to od gości będzie zależała komunikacja podczas tego wirtualnego spotkania.

- Jeżeli ktoś będzie chciał udostępnić wizerunek, to połączymy się z nim wideo. Będzie można też połączyć się głosowo albo popisać na czacie. Mamy różne formy komunikacji - dodaje Sebastian Kubski.

Wirtualne drzwi otwarte w sobotę między 10.00 a 12.00. Każdy może dołączyć.

Link do spotkania będzie dostępny TUTAJ

Sebastian Kubski z XV LO w Bydgoszczy zaprasza na wirtualne Drzwi Otwarte:
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE