Bydgoski musical ,„Matylda” Najlepszym spektaklem dla młodego widza! Niedługo wraca na deski Teatru Kameralnego

i

Autor: Teatr Kameralny w Bydgoszczy/ Karpati&Zarewicz

Teatr Kameralny

Bydgoski musical „Matylda” Najlepszym spektaklem dla młodego widza! Niedługo wraca na deski Teatru Kameralnego

2023-10-04 8:08

Widzieliście słynny już musical „Matylda” w reżyserii Jacka Mikołajczyka, który niemal od razu po premierze stał się hitem, jakiego miłośnicy teatru dawno nie widzieli? Widzowie docenili go, tłumnie przychodząc na kolejne przedstawienia. Teraz ich recenzje potwierdziła Kapituła Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury, przyznając mu tytuł Najlepszego spektaklu dla młodego widza. Wiemy, kiedy wróci na deski Teatru Kameralnego!

Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury to ważne wyróżnienia w świecie teatru. W XVII edycji Najlepszym spektaklem dla młodego widza okrzyknięto musical  „Matylda” w reżyserii Jacka Mikołajczyka. Musical powstał w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy w koprodukcji z Teatrem Syrena w Warszawie. Widzowie tłumnie przychodzili w zeszłym sezonie, by tylko go zobaczyć.

Bydgoscy twórcy z ważną nagrodą w świecie teatru

- Nagroda Muzyczna im. Jana Kiepury jest prestiżową i znaczącą nagrodą dla środowiska teatrów muzycznych, oper oraz teatrów tańca w Polsce, której organizatorem jest Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury - mówi Agata Zabrocka z Teatru Kameralnego w Bydgoszczy.

Dyrektor bydgoskiej sceny, Mariusz Napierała wraz z dyrektorką Teatru Syrena. Agnieszką Walecką przyjęli nagrodę podczas uroczystej gali 25 września w Warszawie.

Artyści z Teatru Kameralnego są dumni z wyróżnienia

- Jesteśmy dumni, że możemy na naszej scenie grać dla widzów tak wspaniały i doceniany repertuar! Bydgoszcz nieustannie się rozwija, wykorzystuje swój potencjał, rozbudza w ludziach kreatywność oraz daje przestrzeń do działań o charakterze artystycznym oraz kulturalnym. Teatr Kameralny w samym sercu Bydgoszczy rozpościera skrzydła i wzlatuje wyżej i wyżej! Jesteśmy dla naszych widzów, jesteśmy dla niezapomnianych wrażeń artystycznych, jesteśmy dla Bydgoszczy, ale słyszy o nas cała Polska! Chodźcie do teatru! - zachęcają bydgoscy twórcy.

Kiedy „Matylda” będzie grana w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy? Gdzie kupić bilety i za ile?

Nagrodzona „Matylda” (musical familijny na podstawie powieści Roalda Dahl) na scenę Teatru Kameralnego wraca już z na początku października. Bilety można kupić na stronie teatru.  Zwykłe kosztują 110 zł (bilety VIP - 210 zł).

Jesienny Kiermasz Ogrodniczy 2023. Tłumy przy bydgoskim "Torbydzie"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE