Bydgoska policja szuka pokrzywdzonych w stłuczkach drogowych!

2022-05-13 12:52

Celowo doprowadzali do stłuczki. Bydgoscy policjanci szukają pokrzywdzonych w kolizjach drogowych. Jeśli poniżej opisana sprawa dotyczy ciebie, powinieneś skontaktować się z policją!

Policjanci z Bydgoszczy szukają kierowców pokrzywdzonych w kolizjach drogowych. Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Toruniu, prowadzi śledztwo w sprawie dokonania szeregu oszustw i wyłudzeń ubezpieczeniowych. Podejrzani celowo doprowadzali do kolizji drogowych.

Jak ustalono, sprawcy działali najczęściej w taki sposób, iż w porze wieczorowo-nocnej, w wytypowanych przez siebie miejscach, oczekiwali lub przemieszczali się trasami, głównie dwupasmowymi, poszukując potencjalnej „ofiary”. W zależności od rodzaju pojazdu jakim się poruszała, zajmowali pozycję w tzw. martwym polu widzenia i oczekiwali na zmianę pasa ruchu przez kierowcę, za którym jechali. Następnie gwałtownie przyśpieszali ustawiając swój pojazd w taki sposób, aby kierowca zmieniając pas ruchu, nie widząc ich w lusterku, po zjechaniu doprowadzał do stłuczki. Sprawcy wykonując ten manewr, chwilowo gasili również światła w swoim aucie, stając się tym samym, praktycznie niewidoczni na drodze dla potencjalnej „ofiary”

- informuje mł. insp. Monika Chlebicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Po zatrzymaniu samochodów pokazywali zapis z kamerki swojego auta i w ten sposób wzbudzali w pokrzywdzonych przekonanie o ich ewidentnej winie i „idąc jej na rękę” namawiali, aby nie wzywać na miejsce policji i dogadać się między sobą.

"Ofiary” chcąc uniknąć utraty zniżek ubezpieczeniowych oraz mandatu za spowodowanie kolizji najczęściej ulegały namowom i wyrażały zgodę na przekazanie określonej kwoty, która rzekomo miała pokryć koszty naprawy samochodu oszustów. Najczęściej, pieniądze przekazywane były w gotówce wypłacanej z pobliskich bankomatów, poprzez przekazanie kodu BLIK, a także przez przelew na konto. Co ciekawe, sprawcy jednego wieczoru, tym samym pojazdem, „prowokowali” po kilka kolizji, co pozwalało im uzbierać od kilku do kilkunastu tysięcy złotych

- dodaje Chlebicz.

Policja informuje, że pokrzywdzonych może być bardzo dużo. To umożliwia częściowe uniknięcie odpowiedzialności przez rzeczywistych sprawców kolizji, a także naraża na traty finansowe osoby, które zostały pokrzywdzone.

Funkcjonariusze apelują o zgłaszanie się osób, które od maja 2021 roku do 10 kwietnia 2022 roku brały udział w kolizji drogowej na terenie Bydgoszczy, Torunia, Poznania, Warszawy, Gdańska, Łodzi, a także w okolicach tych miast i w okolicznościach, które mogą wskazywać na podobny sposób działania sprawców.

Można się zgłaszać pod adresem: [email protected] lub telefonicznie pod numerem +48 510 242 879 w godz. 7.30-15.30.

W tej sprawie do tej pory zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn - to mieszkaniec Bydgoszczy oraz gminy Nowa Wieś Wielka.

Początek sezonu motocyklowego w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE