Bydgoska policja czeka na internetowe zgłoszenia od mieszkańców

2020-02-17 16:01
Policja
Autor: Fleimax/CC0/pixabay.com

Nieprawidłowe parkowanie, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym i przekraczanie prędkości przez kierowców – to najczęstsze zgłoszenia, które bydgoszczanie przekazują policjantom przez internet. Do tego służy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można wskazać miejsca, w których funkcjonariusze powinni interweniować. W ubiegłym roku w Bydgoszczy takich internetowych sygnałów było ponad 17 tysięcy.

- Możemy zaznaczyć w konkretnym miejscu, na konkretnej ulicy, nanieść właśnie na mapę. W większości najwięcej jest zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego parkowania. W 2019 roku było ich 6,5 tysiąca - mówi podkom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa od kilku lat. Co jakiś czas są wprowadzane nowości.

- To modyfikacja, która daje nam możliwość opisania danego zagrożenia. Zatem nie tylko zaznaczamy miejsce na mapie Bydgoszczy. Jest przy tym możliwość podania szczegółów. Na przykład, w jakich godzinach najczęściej dochodzi do niebezpiecznych sytuacji - dodaje Kowalska.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest dostępna na stronie bydgoskiej policji. Zgłoszenia są anonimowe i nie dotyczą pilnych interwencji – w takich sprawach trzeba natychmiast dzwonić pod numer alarmowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE