Bydgoscy motomikołaje odwiedzili chore maluchy [ZDJĘCIA]

2021-12-05 19:40

Zawieźli dzieciom prezenty i zrobili dużo hałasu przed dwoma bydgoskimi szpitalami. A to wszystko dzięki mieszkańcom, którzy po raz kolejny wsparli akcję. Licytowali i przekazywali pieniądze do skarbonki. Za zebrane środki udało się przygotować górę prezentów.

To były miesiące przygotowań, zbiórki pieniędzy, pakowanie prezentów. I w końcu finał.

Motomikołaje spotkali się w niedzielę (5.12) na Placu Wolności w Bydgoszczy.

Akcję już od 3 lat wspiera Mikołaj - Michał. Przyjechał białym motocyklem w obowiązkowym świątecznym stroju - w czerwonej czapce i spodniach.

Pani Danka zabrała na to wyjątkowe spotkanie swojego elfika- pieska Fedo. Do Bydgoszczy przyjechali także motomikołaje z innym miast m.in. z Inowrocławia.

Nie zabrakło również śnieżynek z VII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. Uczniowie przygotowali dla mieszkańców animacje.

Wszyscy zgodnie podkreślali, że są tutaj dla dzieci.

O 12.00 motomikołaje wyruszyli na swoich maszynach do szpitali im. Jurasza oraz dziecięcego. Maluchy na to spotkanie czekały już od dawna.

- To jest taki wyjątkowy dzień, który zawsze w szpitalu obchodzimy uroczyście. Obecnie pandemia trochę nam to utrudniła, ale z Motomikołajami można wszystko. Oni mają chyba jakie specjalne układy w niebie, bo zawsze do dzieci docierają – powiedziała nam Maria Górska, nauczycielka ze szkoły szpitalnej w Bydgoszczy.

Niestety przekazanie prezentów mogło odbyć się tylko na szpitalnych parkingach.

Do chorych maluchów trafiły m.in. przybory szkolne, słodycze i niespodzianki.

To wszystko dzięki organizatorom akcji i mieszkańcom, którzy otworzyli serca i przekazali różne przedmioty na licytacje.

- Dziękuję wszystkim, którzy co roku przyłączają się do akcji, którzy sami się odzywają, znajdują znajomych, którzy chcą pomóc. Wielkie, wielkie dzięki – mówi Agnieszka Król, współorganizatorka akcji.

Akcję wspierały także dzieci, które również przekazywały swoje własnoręcznie przygotowane prace. Pieniądze można było również wrzucić do skarbonki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE