Bilet w Bydgoszczy można kupić przez apkę w telefonie

2021-11-12 17:24

Bilet jednorazowy lub miesięczny w Bydgoszczy można kupić za pomocą apki w telefonie. Trzeba pobrać jedną z dwóch bezpłatnych aplikacji. Drogowcy przekonują, że to bardzo proste.

Do tej pory, żeby kupić bilet miesięczny, trzeba było wyrobić Bydgoską Kartę Miejską w siedzibie ZDMiKP. Teraz wszystko możemy wykonać w telefonie. Można było też podpiąć kartę płatniczą do systemu przez internet. Aplikacja pozwala kupić bilet miesięczny i jednorazowy. 

Można było wyrobić bilet miesięczny przez internet lub w urzędzie. Bilet jednorazowy można było kupić w kiosku albo przyłożyć kartę płatniczą do urządzenia zainstalowanego w autobusach i tramwajach. Wsiadaliśmy do pojazdu i przykładaliśmy kartę. Teraz wszystkie operacje można zrobić w swoim telefonie

- mówi Tomasz Okoński z ZDMiKP w Bydgoszczy.

Bilet można kupić przez telefon od 12 listopada. Trzeba pobrać jedną dwóch aplikacji:

  • Mint Mobile Bydgoszcz (operator Mennica Polska)
  • zBiletem (operator Infospread Polska Sp. zo.o.)

Drogowcy podkreślają, że założenie konta jest szybkie i proste. Potem wystarczy uruchomić aplikację i kupić bilet, który od razu pojawia się w telefonicznej apce.

Podczas kontroli trzeba pokazać kontrolerowi smartfon z opłaconym biletem. Apki są do pobrania dla systemów Android i IOS.

Świąteczny jarmark w Bydgoszczy rośnie w oczach. Trwają przygotowania
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE