Basen na osiedlu Leśnym w Bydgoszczy. Kiedy powstanie i jak ma wyglądać?

2021-05-12 16:28 Dawid Olszewski
Basen
Autor: 12019/CC0/pixabay.com

Na osiedlu Leśnym w Bydgoszczy ma powstać basen. Kiedy, tego na razie nie wiadomo, wszystko w rękach mieszkańców. Jest gotowa dokumentacja projektowa, a także pozwolenie na budowę. Trwają konsultacje dotyczące kolejności realizacji inwestycji w Bydgoszczy. Basen ma powstać przy VII LO.

Formalności są załatwione, ale brakuje pieniędzy. Bydgoszcz chce wybudować basen na osiedlu Leśnym. Kiedy powstanie, o tym zdecydują mieszkańcy. Trwają konsultacje ws. kolejności realizacji inwestycji. Jak podkreślają urzędnicy, przez zmiany w prawie krajowym i epidemię nie można wszystkich planów inwestycyjnych zrealizować od razu. Tak jest też w przypadku basenu na osiedlu Leśnym.

Posiadamy gotową dokumentację projektową, mamy też pozwolenie na budowę. W przypadku decyzji mieszkańców, by był to priorytet inwestycyjny, to ten etap dokumentacji mamy już za sobą

- mówi Michał Sztybel, wiceprezydent Bydgoszczy.

Basen ma powstać przy VII LO. Dwukondygnacyjny obiekt będzie pełnił funkcję szkolnego i osiedlowego centrum sportowego.

Zaprojektowano kompleks brodzików dla najmłodszych. Strefa dziecięca zostanie wyposażona w wiele atrakcji. Do tego będzie część wypoczynkowa z wannami SPA. W kompleksie, oprócz strefy hali basenowej, będą wydzielone strefy: wejściowa, fitness, szatni z węzłem sanitarnym, techniczna i administracyjna.

W tej części, gdzie znajduje się liceum, jest projekt, który czeka na realizację. Projektem bardzo mocno są zainteresowani nie tylko uczniowie VII LO, ale będą z niego korzystać również uczniowie pobliskich szkół podstawowych. Rośnie też liczba mieszkańców osiedla Leśnego, pojawiają się nowe inwestycje, nowe bloki, a w tych miejscach są mieszkańcy, którzy czekają na basen

- mówi Janusz Kitajgrodzki, dyrektor VII LO w Bydgoszczy.

Konsultacje społeczne dla bydgoszczan potrwają do 21 maja. Szczegóły można znaleźć TUTAJ

Piękna pogoda zachęciła do spacerów. Tłumy w Myślęcinku