24-latek dostał w twarz petardą. To pierwsza ofiara sylwestrowa. Mężczyzna nie przeżył

2022-12-19 12:05
fajerwerki
Autor: pixabay Jak bezpiecznie korzystać z fajerwerków? Oto, co radzi policja

Petarda wybuchła prosto na twarzy 24-latka. Mimo udzielonej pomocy medycznej, młody mężczyzna zmarł w szpitalu. Do zdarzenia doszło w Holandii, gdzie przepisy dotyczące użytkowania fajerwerków zostały zaostrzone. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego, który mógł być sprawcą wybuchu petardy.

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę, 17 grudnia w gminie Ridderkerk w Holandii, w godzinach wieczornych. Jak przekazała lokalna policja – petarda miała wybuchnąć na twarzy 24-letniego mężczyzny.

Dokładnie okoliczności zdarzenia nie są jeszcze znane. Jak poinformował portal i.pl. - na chwilę obecną udało się ustalić, że do sprawy zatrzymany został 29-letni mężczyzna. Miał on znajdować się w pobliżu poszkodowanego.

Holenderscy funkcjonariusze zatrzymali ponadto 62-latka. Mężczyzna jest krewnym ofiary. Miał być również obecny podczas reanimacji poszkodowane 24-latka. Był w szoku i zaczął być agresywny. Próbował również unieruchomić ratowników medycznych, którzy zjawili się na miejscu i natychmiast podjęli próbę ratowania życia młodego mężczyzny.

24-latek został przetransportowany do szpitala. Nie udało się go jednak uratować. W wyniku obrażeń – zmarł.

Strażacy przypominają, że wszelkie wyroby pirotechniczne, w tym petardy mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, a ich nieumiejętne użycie może spowodować pożar. Wybuchająca petarda może m.in. spowodować oparzenia rąk i twarzy, a także utratę wzroku czy kończyn.

Kierowca zatrzymał się, by przepuścić matkę z wózkiem. Nagle stało się to. Nagranie z kamery jest szokujące

Przed zakupem materiałów pirotechnicznych powinniśmy upewnić się, czy obudowa m.in. od petardy, nie posiada żadnych wad mechanicznych. Są to przede wszystkim pęknięcia, przerwania, wgniecenia czy wybrzuszenia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE