20-latek sprzedawał skarpety znanych marek na Glinkach. Wpadł za handel „podróbkami”

i

Autor: mat. policji

Policja

20-latek sprzedawał skarpety znanych marek na Glinkach. Wpadł za handel „podróbkami”

2024-02-28 14:57

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który na terenie bydgoskiego targowiska przy ulicy Glinki handlował podrabianą odzieżą znanych marek. Dwudziestolatek został postawiony przed licznymi zarzutami.

Kryminalni z bydgoskich Wyżyn ustalili, że na targowisku przy ulicy Glinki w Bydgoszczy prawdopodobnie działa 20-letni mieszkaniec Poznania, handlujący odzieżą z podrabianymi znakami towarowymi. W niedzielę, 25 lutego policjanci przeszli się na targowisko.

Nie musieli długo czekać, aby zweryfikować swoje podejrzenia. Zauważyli podejrzanego mężczyznę przy jednym ze straganów na ulicy Magnuszewskiej, sprzedającego męskie bokserki oraz skarpety. Przeprowadzone przeszukanie miejsca prowadzenia przez niego handlu potwierdziło podejrzenia o nielegalny proceder.

Jak tłumaczy policja w komunikacie - mężczyzna oferował do sprzedaży bieliznę renomowanych firm z podrobionymi znakami towarowymi. Kryminalni zatrzymali 20-latka oraz zabezpieczyli wprowadzone do obrotu ubrania, których szacunkowa wartość wyniosła niemal 14 tysięcy złotych. Było to 719 sztuk skarpet oraz męskich bokserek różnych marek.

Mieszkaniec Poznania usłyszał 14 zarzutów z Ustawy Prawo Własności Przemysłowej. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Murator Remontuje: Malowanie dla każdego
Materiał sponsorowany