18-latek pomylił obszar zabudowany z autostradą. Jest wideo [WIDEO]

2022-11-24 13:57
policja
Autor: KMP Włocławek/pixabay

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej 18-latka. Młody mężczyzna prowadził samochód z prędkością 135km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 85 km/h. Mundurowi zatrzymali 18-latkowi prawo jazdy i ukarali mandatem na kolosalną kwotę. Mężczyzna dopiero co zdał na prawo jazdy, a już otrzymał 15 punktów karnych. Jeszcze 5 i będzie musiał ponownie iść na egzamin. Mamy nagranie ze zdarzenia.

W poniedziałek (21 listopada) po godzinie 17 w miejscowości Kaliska (gm. Lubień kujawski) policjanci z grupy SPEED zauważyli jadący z prędkością 135 km/h samochód osobowy marki audi. Był to obszar zabudowany, gdzie dozwolona prędkość, zgodnie z przepisami, wynosi 50 km/h.

- Kierowca na „pięćdziesiątce” przekroczył dopuszczalną prędkość o 85 km/h – informuje nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek, rzecznik prasowy KMP Włocławek. - 18-latek otrzymał uprawnienia do kierowania zaledwie kilka miesięcy temu, ale już poniósł konsekwencje złamania przepisów drogowych.

18-letni mieszkaniec gminy Lubień Kujawski stracił prawo jazdy na 3 miesiące. To nie koniec! Zgodnie z nowym taryfikatorem policjanci ukarali go mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych.

Na konto młodego kierowcy wpłynęło również 15 punktów karnych, a w jego przypadku przekroczenie limitu 20 punktów będzie skutkowało ponownym egzaminem na prawo jazdy.

Zobacz nagranie z interwencji policji

18-latek pomylił obszar zabudowany z autostradą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE