Policja we Włocławku

i

Autor: KWP w Bydgoszczy

Kryminalne

111 punktów karnych i ponad 20 tys. zł! Gigantyczny mandat dla 32-latka z regionu

2023-03-24 15:22

Kierowca, który zlekceważył policyjne sygnały do zatrzymania, a podczas ucieczki ulicami Włocławka naruszył przepisy, dostał gigantyczny mandat. Za kilkanaście wykroczeń drogowych policjanci ukarali go mandatami na łączną kwotę ponad 21 tysięcy złotych. Odpowie też za serię kradzieży, a to i tak nie koniec listy jego przewinień – informuje policja.

Policjanci z włocławskiej drogówki patrolowali ulicę Zielony Rynek i zwrócili uwagę na kierowcę volkswagena, który jechał bez zapiętych pasów, a jego auto nie miało tylnej wycieraczki. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe.

- Mężczyzna zignorował jednak polecenia mundurowych i rozpoczął ucieczkę ulicami miasta, podczas której złamał szereg przepisów. Jazdę zakończył na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Toruńskiej, gdzie wjechał pomiędzy pojazdy oczekujące przed sygnalizatorem na zmianę światła. Podjął następnie ucieczkę pieszo, lecz został szybko zatrzymany przez mundurowych – relacjonuje nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek z policji we Włocławku.

Kierującym okazał się 32-letni mieszkaniec Włocławka. Był trzeźwy, jednak wstępne sprawdzenie testerem wykazało w jego organizmie obecność amfetaminy.

Za złamanie wielu przepisów drogowych - między innymi spowodowanie czterech kolizji, jazdę „pod prąd” i po chodniku, mężczyzna ukarany został przez policjantów mandatami na łączną kwotę ponad 21 tysięcy złotych. Dodatkowo na jego konto wpłynęło 111 punktów karnych.

- To jednak nie koniec przewinień, bo okazało się również, że włocławianin nie posiada uprawnień do kierowania. Materiały dotyczące tego wykroczenia trafią do sądu, który może ukarać mężczyznę grzywną nawet do 30 tysięcy złotych. Ponadto policjanci sporządzili też wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, gdyż okazało się, że jego auto nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia – dodaje Seligowska-Ostatek.

32-latek odpowie też nie tylko za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Śledczy ustalili, że od października 2022 roku do lutego tego roku dopuścił się kilkunastu kradzieży sklepowych we Włocławku. Kradł głównie alkohol, papierosy, słodycze i kosmetyki na łączną kwotę ponad 11 tysięcy złotych. Przestępstw tych dokonał jako recydywista, dlatego musi liczyć się z karą wieloletniego więzienia. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla podejrzanego.

Dostał 21 tys. zł mandatu! Nagranie policyjnego pościgu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE