Wozownia sztuk nową atrakcją Fromborka!

2020-02-20 13:22
wozownia we Fromborku
Autor: www.wozowniasztuk.pl

Po dwóch latach remontu do użytku oddano zabytkowy obiekt dawnej wozowni znajdującej się w pobliżu nowego pałacu biskupiego w otoczeniu Wzgórza Katedralnego we Fromborku.

- To przestrzeń rezydencji biskupów warmińskich. Tu od II połowy XIX wieku pierwszy biskup tego czasu Józef Görlitz zaplanował wybudowanie tzw. nowego pałacu biskupów wraz z otoczeniem, kompleksem parkowym i wozownią, bo trzeba gdzieś było trzymać zarówno wozy jak i konie - mówi ks. dr Jacek Wojtkowski, proboszcz parafii we Fromborku. 

W wozowni na początek prezentowane są dwie wystawy plastyczne o Mikołaju Koperniku. We wnętrzach obiektu zostanie urządzona galeria sztuki oraz pracownie: plastyczna i batiku, rzeźbiarsko-garncarska, muzyczna, fotograficzna i grafiki komputerowej, a w pałacu, w reprezentacyjnych salach, przygotowana będzie wystawa przypominająca dawnych mieszkańców pałacu i ważne postaci, które tu gościły. Powstanie także miejsce na kameralne koncerty i spotkania.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE