Wkrótce zacznie się nowy etap w historii Stadniny Koni w Braniewie

2021-05-28 23:51
Wkrótce zacznie się nowy etap w historii Stadniny Koni w Braniewie
Autor: arch. UM Braniewo Nazwa projektu brzmi: "Nowe życie Stadniny Koni w Braniewie - różnorodne biologicznie strefy rekreacyjno - wypoczynkowe".

Park Miejskiego Ośrodka Sportu “Zatoka” w Braniewie już wkrótce zmieni się nie do poznania. Miasto podpisało umowę z wykonawcą na zagospodarowanie przestrzeni publicznej oraz utworzenie strefy rekreacji i wypoczynku na terenie zielonym przy ul. Moniuszki.

Projekt  i dotyczy rewaloryzacji i rewitalizacji parku miejskiego na terenie dawnego "Stada Ogierów" zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.  Powstanie tam sieć alejek spacerowych (przebudowa nawierzchni), pojawią się elementy małej architektury ogrodowej, polany z miejscem ogniskowym, ławki, kosze,parking rowerowy, ścieżki zdrowia i ścieżki krajobrazowej, Projekt zagospodarowania zieleni   zakłada uzupełnienie obsadzeń alejowych i kompozycyjnych, wprowadzenie formowanych szpalerów i żywopłotów nawiązujących do dawnych obsadzeń ujeżdżalni i terenów treningowych dla koni, urozmaicenie runa parkowego obsadzeniem z bylin, krzewinek i kwiatów cebulkowych.

Łączna wartość tej inwestycji to 4 326 409,72 zł, z czego aż 2 735 255,15 zł pochodzi z przyznanego dofinansowania.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Piątnica. Na swojej posesji przez lata zgromadził tony odpadów. Wójt likwiduje niebezpieczne składowisko
Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE