Wkrótce zacznie się nowy etap w historii Stadniny Koni w Braniewie

2021-05-28 23:51
Wkrótce zacznie się nowy etap w historii Stadniny Koni w Braniewie
Autor: arch. UM Braniewo Nazwa projektu brzmi: "Nowe życie Stadniny Koni w Braniewie - różnorodne biologicznie strefy rekreacyjno - wypoczynkowe".

Park Miejskiego Ośrodka Sportu “Zatoka” w Braniewie już wkrótce zmieni się nie do poznania. Miasto podpisało umowę z wykonawcą na zagospodarowanie przestrzeni publicznej oraz utworzenie strefy rekreacji i wypoczynku na terenie zielonym przy ul. Moniuszki.

Projekt  i dotyczy rewaloryzacji i rewitalizacji parku miejskiego na terenie dawnego "Stada Ogierów" zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.  Powstanie tam sieć alejek spacerowych (przebudowa nawierzchni), pojawią się elementy małej architektury ogrodowej, polany z miejscem ogniskowym, ławki, kosze,parking rowerowy, ścieżki zdrowia i ścieżki krajobrazowej, Projekt zagospodarowania zieleni   zakłada uzupełnienie obsadzeń alejowych i kompozycyjnych, wprowadzenie formowanych szpalerów i żywopłotów nawiązujących do dawnych obsadzeń ujeżdżalni i terenów treningowych dla koni, urozmaicenie runa parkowego obsadzeniem z bylin, krzewinek i kwiatów cebulkowych.

Łączna wartość tej inwestycji to 4 326 409,72 zł, z czego aż 2 735 255,15 zł pochodzi z przyznanego dofinansowania.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Piątnica. Na swojej posesji przez lata zgromadził tony odpadów. Wójt likwiduje niebezpieczne składowisko
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE