W Pieniężnie odbywa się największy w powiecie braniewskim Bieg Wilczym Tropem. W tym roku biegowi towarzyszył festyn służb mundurowych

2020-03-03 23:17
W Pieniężnie odbywa się  największy w powiecie braniewskim Bieg Wilczym Tropem
Autor: MH

Od czterech lat w Pieniężnie odbywa się największy w powiecie braniewskim Bieg Wilczym Tropem. W tegorocznym wydarzeniu wzięło udział 120 osób. Biegowi towarzyszył festyn służb mundurowych. Swoje namioty promocyjne wystawili: Warmińsko - Mazurski Oddział Straży Granicznej, żołnierze z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej i strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Strażacy ochotnicy w swojej kuchni polowej serwowali grochówkę.

Inicjatorem organizacji biegu w Pieniężnie był ppłk Tomasz Chwietkiewicz, komendant Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach. Z pomysłem zgłosił się do burmistrza Pieniężna Kazimierza Kiejdo, który ucieszył się z inicjatywy i dał "zielone światło" do organizacji zawodów.

Na miejsce startu wyznaczono stadion leśny, a trasę poprowadzono przez spacerowe ścieżki Rezerwatu Przyrody Dolina Rzeki Wałszy. Jest to jeden z najstarszych rezerwatów na terenie Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Dolina ta uznana została za rezerwat już w 1907 roku. 

Piękne okoliczności przyrody i idea biegu zrobiły swoje. W tegorocznym biegu poświęconym pamięci Żołnierzy Wyklętych w niedzielę 01 marca w Pieniężnie wzięło udział 120 osób.


Uczestnicy mieli do pokonania dwie trasy – krótszą i dłuższą. Krótszy dystans miał symboliczną długość 1963 m. To jest odwołanie do roku w którym zginął ostatni poległy w walce "Żołnierz Wyklęty” – Józef Franczak.

Biegowi towarzyszył festyn służb mundurowych. Swoje namioty promocyjne wystawili: funkcjonariusze straży granicznej, żołnierze, policjanci i strażacy.


- Cieszy nas, że są tutaj wszystkie służby, które dbają o bezpieczeństwo regionu. To dobrze, że mieszkańcy mają okazję zobaczyć nas i spotkać się z nami nie tylko w akcji służbowej, ale także przy okazji takich inicjatyw, którymi chcemy ich zainteresować - mówi ppłk SG Tomasz Chwietkiewicz.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE