W Braniewie wystąpili rozśpiewani policjanci

2022-11-24 7:57
W Braniewie wystąpili rozśpiewani policjanci
Autor: arch. KPP Braniewo Chór Policji Garnizonu Warmińsko – Mazurskiego wystąpił na scenie Braniewskiego Centrum Kultury.

Rozśpiewani policjanci. Tacy są niewątpliwie członkowie chóru policji garnizonu warmińsko – mazurskiego. Już po raz drugi zaprezentowali się w Braniewie. Tym razem wystąpili na scenie Braniewskiego Centrum kultury z koncertem pieśni patriotycznych.

„Dar wolności i niepodległości to Orzeł w koronie… - Uwierz Polsko” pod takim hasłem we wtorek (22.11.2022r.) w Braniewskim Centrum Kultury odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Policji Garnizonu Warmińsko - Mazurskiego.

Przybyli ułani...

Podczas koncertu zorganizowanego  z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zespół  zaprezentował  utwory inspirowane wydarzeniami z okresu II Wojny Światowej oraz starsze, które wykonano  w nowoczesnej interpretacji. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć między innymi takie utwory jak: „Marsz, marsz Polonia”, „Przybyli ułani”, „Czerwone Maki na Monte Casino”.

Rozśpiewani policjanci

Chór Policji Garnizonu Warmińsko – Mazurskiego, który  powstał w 2016 roku działa pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Dyrygentką chóru i opiekunem muzycznym jest Małgorzata Górska-Dubowik. Wszyscy uczestnicy chóru to czynni funkcjonariusze policji - zarówno początkujący jak również doświadczeni policjanci z ponad 20-letnim stażem służby. Część z tych osób w czasie wolnym od służby lub pracy występuje w różnych zespołach muzycznych, zajmując się graniem i śpiewaniem profesjonalnie, pozostali to amatorzy - pasjonaci. Kilka osób w młodości uczyło się w szkole muzycznej śpiewu i gry na instrumentach, a teraz zapomniana pasja rozkwita w nich na nowo.

Śpiewają i grają

Częścią chóru Policji Garnizonu Warmińsko - Mazurskiego jest również  czteroosobowy zespół muzyczny pod kierownictwem kom. Tomasza Marka z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Zajechał drogę i doprowadził do kolizji. Wszystko się nagrało
Sonda
Czy obawiasz się ataków hakerskich?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE