VI Przegląd Kolęd i Pastorałek w Klubie Wojskowym

2022-01-13 7:01
VI Przegląd Kolęd i Pastorałek w Klubie Wojskowym
Autor: arch. 9BBKPanc. Przegląd nie miał charakteru konkursu. Uhonorowani zostali wszyscy uczestnicy.

Tradycja musi być kultywowana. Już po raz szósty w Klubie Wojskowym 9 brygady w Braniewie odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Przed publicznością zaprezentowały się seniorskie zespoły wokalno – instrumentalne z Braniewa i powiatu braniewskiego.

Na "klubowej scenie" wystąpiło 5 seniorskich zespołów wokalno – instrumentalnych z Braniewa i powiatu braniewskiego. Wykonawcy prezentowali po dwa utwory o tematyce świątecznej i Bożonarodzeniowej. Przegląd nie miał charakteru konkursu. Uhonorowani zostali wszyscy uczestnicy, którym gratulowali osobiście płk Grzegorz Barabieda, dowódca 9BBKPanc. i Jakub Bornus, wójt gminy Braniewo, który ufundował nagrody dla każdego z zespołów.

W Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w środę (12 stycznia 2022) zaprezentowały się:

  • zespół „Braniewska nuta” z Klubu 9BBKPanc,
  • zespół „Wrzos” z Miejskiego Ośrodka Sportu „Zatoka” w Braniewie,
  • zespół „Tęcza Warmii” z Braniewskiego Centrum Kultury,
  • zespół „Stokrotki” z Miejskiego Domu Kultury w Pieniężnie,
  • zespół „Warmia – Braniewo” z Braniewskiego Centrum Kultury.

- Bardzo wam dziękuję za to co robicie. Tradycja musi być kultywowana i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Gratuluję pasji i talentu oraz tego, że połączyła Was miłość do muzyki, śpiewu, poezji i tańca – powiedział do wykonawców płk Grzegorz Barabieda, dowódca 9 brygady.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Doda gościem Radia ESKA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE