Uratowali lisy z fermy śmierci. Ośrodek w Jelonkach zaopiekował się zwierzętami

2020-03-02 14:41
lisy z Jelonek
Autor: Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt

Do Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki w podelbląskim Monasterzysku trafiło sześć lisów z interwencji Stowarzyszenia Otwartych Klatek. Zwierzęta zostały odebrane z fermy lisów pod Rzeszowem i Goliszowem.

Zwierzęta były trzymane w fatalnych warunkach, w ciasnych klatkach, okaleczone i brudne. Po szczepieniach i odrobaczeniach znajdą spokojną przystań w Jelonkach.

"Poznajcie historie Kiry, kolejnej lisiczki która trafiła do nas z interwencji Otwartych Klatek. Kira przyjechała aż z okolic Rzeszowa, jako maluch została znaleziona w lesie, zabrana z naturalnego środowiska, umieszczona w małej ciasnej klatce.Siedziała tak przez pięć długich lat. Bez kawałka dachu nas głową, bez kontaktu z innymi lisami, siedziała i czekała aż przyjdzie ratunek. I udało się, Kira jest już u nas.
Po szczepieniach i odrobaczeniach dołączy na wybiegu do Elwirki" - piszą pracownicy na stronie ośrodka w Jelonkach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE