Rozśpiewana "Stacja Północ"

2020-02-21 8:59
Rozśpiewana Stacja Północ
Autor: arch. Stacja Północ Stacja Północ to zespół rockowy z Braniewa, w którym grają i śpiewają m.in. nauczycielka, strażak, żołnierz i funkcjonariusz straży granicznej.

Tym razem nie chodzi o kolej. Stacja Północ to zespół rockowy z Braniewa, w którym grają i śpiewają m.in. nauczycielka, strażak i żołnierz. W ub. roku zespół nagrał piosenkę poświęconą pracy strażaka. Na tegoroczną premierę, która odbyła się w Walentynki wybrali utwór o miłości pt. "Czekam". Teraz zespół pracuje nad nowymi pomysłami. Kolejna premiera jeszcze w tym roku.

Ogniomistrz Dawid Spychała jest zawodowym strażakiem 15 lat. Służy w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Wcześniej był strażakiem ochotnikiem. Podobnie jak jego ojciec, który zakładał Ochotniczą Straż Pożarną w Lipowinie, małej wiosce w powiecie braniewskim.

Strażakiem chciał być od dziecka, ale miłość do muzyki była pierwsza. Bo w domu wszyscy śpiewali. Nie zawodowo, ale lubili i cały czas, ktoś coś sobie podśpiewywał. Dawid Spychała został fanem muzyki gitarowej, później sam zaczął grać i śpiewać

Muzyka pomogła mu nawet w znalezieniu miłości swojego życia. Z Martą, obecnie żoną, śpiewali na początku w garażu, kościele, a później założyli profesjonalny zespół Libra Band. Stacja Północ to ich najnowsze muzyczne dziecko.

Zespół to 6-osobowa drużyna muzyków. 5. facetów i jedna kobieta o pięknym głosie, która jest także menagerem zespołu.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE