Prokuratura w Braniewie zamknięta. 34 pracowników sądu i prokuratorzy poddani kwarantannie

2020-03-23 11:18

W związku decyzjami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Braniewie o zarządzeniu kwarantanny wobec pracowników Prokuratury Rejonowej w Braniewie w związku z koronawirusem SARS-CoV-2, działalność tej jednostki została zawieszona do 31 marca.

Obowiązkowej kwarantannie poddano część pracowników prokuratury i połowę personelu sądu. Decyzję podjęto w związku z zakażeniem koronawirusem jednego z pracowników Sądu Rejonowego w Braniewie.
Prokurator okręgowy w Elblągu Jan Hrybek w rozmowie z Polską Agencją Prasową powiedział, że decyzja o kwarantannie dotyczy poszczególnych pracowników, a jej konsekwencją jest zawieszenie działalności braniewskiej prokuratury.

Wyjaśnił, że kwarantannie poddano większość tamtejszego personelu, pracownicy są objęci nadzorem epidemiologicznym, a tylko jedna osoba nie otrzymała żadnych zaleceń służb sanitarnych. Dodał, że pracowało tam czterech prokuratorów i około 10 pracowników sekretariatu. Prokurator Hrybek poinformował również, że w związku z tą sytuacją zadania prokuratury w Braniewie tymczasowo przejęły prokuratura rejonowa i okręgowa w Elblągu.

Natomiast Sąd Rejonowy w Braniewie - podobnie jak pozostałe sądy w okręgu elbląskim - działa w ograniczonym zakresie w związku z zagrożeniem koronawirusem. Do końca marca nie odbędą się zaplanowane wcześniej rozprawy z wyjątkiem spraw pilnych. Ponadto z ostatnich dniach niektóre ze spraw w braniewskim sądzie zdjęto z wokandy z powodu objęcia kwarantanną przewodniczących składu orzekającego.

"Kwarantanną objęto łącznie 34 spośród 68 zatrudnionych w Sądzie Rejonowym w Braniewie. W przypadku pierwszej z tych osób nastąpiło to w poniedziałek, a pozostałych w środę, tj. w dniu potwierdzenia zakażenia koronawirusem u pierwszej z osób objętych kwarantanną" - poinformował PAP rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu sędzia Tomasz Koronowski.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE