Policjanci z braniewskiej komendy przyjęli pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19

2021-04-19 11:14 as
szczepienie
Autor: www.pixabay.com Policjanci z braniewskiej komendy przyjęli pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19

Aby policjanci mogli pomagać drugiemu człowiekowi, muszą zadbać również o swoje zdrowie. Do punktu szczepień zgłaszają się mundurowi ze wszystkich komórek

Czas pandemii to okres wytężonej pracy policjantów, którzy bez wątpienia są jedną z grup zawodowych najbardziej narażonych na zakażenie koronawirusem. Nowa codzienność, z którą przyszło zmierzyć się funkcjonariuszom, to nie tylko realizacja stałych obowiązków, ale także zadania z zakresu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa. Jedna rzecz pozostaje jednak bez zmian - na pomoc policjantów można liczyć w każdej sytuacji, bez względu na okoliczności.

By jednak skuteczne realizować swoje zadania – funkcjonariusze muszą zadbać o swoje zdrowie. W tym celu, dając przykład innym, policjanci zgłaszają się do punktu szczepień. Pierwszą dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi przyjął m.in. szef braniewskich funkcjonariuszy – nadkom. Tadeusz Telenga. W sumie zaszczepiono już kilkudziesięciu policjantów z terenu powiatu braniewskiego, a kolejni oczekują już na swoją dawkę.